Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan akinek rendszeres...

Van olyan akinek rendszeres menstruációs ciklusai vannak mégis hormon problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
Hogy derült ki? Milyen kezelést gyógyszert kaptál?

2020. júl. 23. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta abbahagytam a fogamzásgátlót 32 naposra állt be a ciklusom. Az volt gyanús, hogy nagyon gyenge volt a vérzésem és csak 2 napig tartott. Kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem és IR-em van. Augusztusban fogok visszamenni az orvosomhoz, akkor állítjuk be a gyógyszereket.
2020. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem elég durva IR-em és egy enyhe PM alulműködésem van. Atomóra 25 napos ciklusom volt az elmúlt egy évben, előtte pedig 28 napos. Nekem ez fura volt, hogy rövidebb lett, de kb ennyi. Uh-n is többször mondták, hogy minden rendben van, látszik, hogy volt peteérésem is. A hízékonyság sem tűnt fel, mert nálam a családban mindenki túlsúlyos valamilyen mértékben. Igazából nem is tudnék róla, ha nem csinálunk egy terheléses inzulin és vércukor vizsgálatot a dokim javaslatára.


Kezelésnek mercformint és euthyroxot kaptam, 120 g-os CH diétán vagyok (rendszeres mozgás mellett, mondjuk ez nem sokat változott, mert előtte is mozogtam 🙂).

2020. júl. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom. Tökéletes 29-30 napos ciklusok, peteérés. IR, pm alulműködés van mégis. Most kezdtem a gyógyszert a pm-re, IR-re már évek óta szedem.
2020. júl. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

28 napos full pontos ciklusaim voltak. 10 éve egyszer csak elkezdett fájni mensi közben a hasam durva görcs stb. és ömlött a vérem is.Dokik szerint a korral jár meg szüljek és akkor jobb lesz...


Pár évig ez ment el is fogadtam hát több orvos is ugyanazt mondta.

Kiderült a PM alulműködés kaptam hormont és a következő mensim már nem fájt pár hónap múlva kiderült az IR arra diéta edzés azóta meg nem ömlik, olyan szép normális, mint 20 évesen.


Többször kérdeztem endokrinológust is mikor már jártam hozzájuk is, hogy a mensimnek van e köze a PM-hez mármint hogy ömlik de kettő is leintett hogy nem.Hozzáteszem magánban voltam náluk jó pénzért :(

2020. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig napra pontos 28 napos ciklusom volt világ életemben. Peteérésem is mindig volt.

Első lányom 4 hónap után fogant. Akkor még semmi bajom nem volt. A második 8 hónap után, de valószínűleg már akkor is volt problémám, mert akkor már barnáztam mensi előtt.


Új kapcsolatban már 16 hónapja szeretnénk babát, 1 év után kezdtem a kivizsgálásokat. Kiderült, hogy hiába a 28 napos ciklus tüszőrepedéssel, nagyon magas az ösztrogén szintem luteális fázisban. További vizsgálatok meg igazolták a súlyos IR-t (már inkább IGT mert a cukrok is magasak). Nekem túlvastagszik a nyálkahártyám és borzasztóan fájdalmas és darabos a menstruációm, ebben baba sosem fog megtapadni.

1 hónapja kaptam rá Merckformin XR-t, meg tartom a diétát és sportot.. Remélem hamar helyrejövök, mert nincs sok időnk próbálkozni :(

2020. júl. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akinek IR volt mi volt a tünete? Köszi a válaszokat.
2020. júl. 24. 18:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyenge vérzés és durva hajhullás, ezen kívül nekem semmi.

#1

2020. júl. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Nekem pl semmi. Vagyis így visszagondolva, hajhullás meg sokat ment a hasam az utolsó 2 évben. Meg az arcom egyik oldalán gyulladt csomók, amik olyan mint a pattanás. Csak ott. Sehol máshol. Ha nem jól eszem (még tapasztalom mi nem jó), akkor még mindig kiüt.

De más nem volt, ráadásul vékony is vagyok. Az endokrinológusom nézett egy nagyot mikor meglátta az eredményt, azt gondolta csak enyhe IR... Aztán sajnos nem :(

2020. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös hány éves vagy , hogy nincs már sok időd?
2020. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Nem az én életkorom miatt, hanem párom miatt. Ő már 53 éves lesz és nem akar már sokáig próbálkozni. Valahol őt is megértem... Szerintem max 1-2 év még és hagyjuk a dolgot :(
2020. aug. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!