Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nincs egyáltalán ovulációm...

Nincs egyáltalán ovulációm már évek óta még attól később lehet gyerekem?

Figyelt kérdés
Pcos/IR-es vagyok. Sosem volt rendszeres a menstruációm diéta + sport + Meforal mellett sem. 3 havonta menstruáltam és így általában 3 havonta volt ovulációm is. Terhes is lettem mikor akartuk mert éreztem mindig az ovulációs jeleket. Már 3 éves a fiam és azóta egyetlen egyszer sem volt ovulációm, ez 100 % mert mindig megérzem és terhes se lettem ennyi év alatt. Nem csinálom már szülés óta az IR-re a kezelést és sajnos híztam is 15 kg-ot. Tudom nagy hiba mert az egészségemről van szó, de egyszerűen már rosszul voltam a diétától és onnantól, hogy terhes lettem már nem foglalkoztam a betegséggel. Viszont már a túlsúlytól is szabadulnék és hát eddig úgy voltunk nem akarunk másik gyereket de mostanában már egyre jobban vágyunk rá. Gondolom most megint 1-2 év lesz mire a 3-as kezeléstől lesz ovum?

#Pcos, IR, teherbeesés,
2020. aug. 15. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen kezeltetned kell magad. Amíg ez nem történik meg, lefogyni sem fogsz, és peteérés és sem lesz.

De szerintem ezt te is nagyon jól tudod.

2020. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ovuláció nélkül nem lehet gyerek. Tenni kell érte. Ráadásul, ha nem tartod, egyenes út a cukorbetegséghez is. Ez is döntés kérdése: fel akarod nevelni őket? Ott akarsz lenni, amikor ők szülők lesznek? Vagy inzulinra állsz és 20 évvel előbb halsz meg végül? Sorstársad vagyok ebben, tudom, min mész keresztül, de nézni kell a teljes képet, nem csak azt, hogy kényelmes-e ma vagy holnap diétázni.
2020. aug. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így kétfélét kell akkor főznöm, mert férjem úgyse eszi meg amit én meg a kisfiúnk sem. Nem is akarom rájuk erőltetni elég nekem kinlódni. De majd valahogy megoldom.
2020. aug. 16. 06:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt úgy oldom meg, hogy ha olyat főzök, akkor kihagyom a köretet, és eszek helyette friss salátát/zöldséget. Először én is azt gondoltam, hogy nehéz lesz, de egy idő után már szinte figyelnem sem kell, mert megszoktam, hogy miből mi az a mennyiség, ami okés. Persze vezetem a ch naplót, de nagyon motivál az, hogy fogytam és az is, hogy a közérzetem sokkal jobb. Ezek, és persze az, hogy hamarosan lehet gyerekünk.
2020. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínlódás, ha jól csinálod. Ha ők nem esznek egészségesen, ők is itt fognak kikötni. Az IR nem csak a nők betegsége. Akkor van értelme az életmódváltásnak, ha a családot érinti és nem az egy embert. A férjem eszi, amit én, a gyerekeim szintúgy. Ha nem így tennék, ugyanazon a rossz úton lennének, mint én is voltam.
2020. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Bizony kezeltetni kell ha szeretnétek újabb gyereket, de ahogy írták a saját egészséged miatt is fontos. Elég fiatal voltam mikor apámat elvitte a cukra és az azzal járó dolgok, ne kívánd ezt a saját gyerekednek.

Ha a 160-as diéta nem jött be, kipróbálhatod a ketot egy fél évig (bár gondolom ha a 160 nehézséget okoz, a keto még jobban fog) vagy az időszakos böjtöt, mert ezeket is szokták ajánlani ezekre a problémákra. Nekem a böjt bejött, korai vacsi, reggeli kihagyva, sokkal jobban vagyok, értékeim is jók, fogytam is és könnyebben izmosodok.

2020. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!