Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS gyanús vagyok, a nőgyógyá...

Vera-nick kérdése:

PCOS gyanús vagyok, a nőgyógyászom a következő nemvárt első napjaiban akarja vérvétellel és cukorterheléssel ezt kivizsgálni. Utólagosan így kiderítheti, hogy volt-e egyáltalán peteérésem? Vagy azt csak akkor tudja, amikor épp abban a fázisban járok?

Figyelt kérdés
50-70 naposak a ciklusaim, most érzem és tapasztalom a jeleket. Folyások, alhasi "működések", mellek érzékenysége.

2015. okt. 12. 17:29
 1/9 Manka68 ***** válasza:

Hogy volt-e peteérésed, azt 21-ik napi hormonvérvétellel tudják megmondani. Ciklus 3-ik -napi vérvétellel nem, de olyankor nem is azt nézik. Nem akarlak elkeseríteni, de ilyen hosszú ciklusok általában peteérés nélküliek. Ha mégis lenne, akkor menses előtt kb 14 nappal lenne.

A cukorterheléssel néznek nálad inzulint is? Mert anélkül nem ér semmit... Lehet hogy a cukrod még rendben van, de ha az inzulinod nincs, az bőven elég hogy felborítsa a hormonjaidat. :-(

2015. okt. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen, nézik majd az inzulint is. Amúgy vékony testalkatú vagyok, cukorbetegség jeleit nem észleltem idáig (persze tudom attól lehet kialakulóban), az UH mutatta ki a cisztákat.

A 21.nap az normál ciklus esetén lenne jó nem? Mert nekem pl. tuti nem fognak látni semmit a 21.napon, most is a 46.napon kezdődtek a folyásos tünetek. Szerinted van értelme (nem lenne "gáz") ha most felkeresném az orvosom, hogy lehet-e hormonokra most vérvételt csináltatni, tekintettel arra, hogy peteérés jeleit észleltem? Próbálnék időt nyerni, régóta próbálkozunk és rossz belegondolni, hogy újabb 2-3 hónapot várjak csak arra, hogy valami diagnózis legyen... hátha lehetne már valamilyen kezelésbe belekezdeni.

2015. okt. 12. 22:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! A kérdésedre az első válaszoló már válaszolt, ezért csak elmesélnem, nálunk hogy volt. Én is pont ilyen hosszú cikkusokkal kezdtem kb. 5 éve. Alapos utánajárás (én orvos, férjem természetgyógyász) után úgy döntöttünk, csak természetes módon kezelünk és ha az végképp nem működik (1 évet adtunk magunknak), csak akkor nyúlunk vegyi gyógyszerekhez (Metformin, hormonok stb.) A "nagy" lányunk nemsokára 4 éves lesz, ő utána 1 évig nem jött meg (szoptatás normális "mellékhatása"), aztán lassan beállt a ciklusom kb. 34 naposra, egyértelműen érezhető ovulációkkal. Szintén csak a természetes cuccokkal. Kishugi úgy lett, hogy nem is terveztük (még) :) ő most 11 hónapos, ciklus még sehol, de remélem, ha visszajön, ugyanolyan lesz, mint előtte. Ha érdekel, szívesen leírom, miket használtam/használok.
2015. okt. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak gratulálok, de azért azt hozzátenném kedves kérdező hogy egy kezeletlen IR-re babát vállalni nagyon nem jó ötlet. Sokszor lesz tragédia a vége amit meglehetett volna előzni ha előbb kezelik a dolgot és csak azután próbálkoznak babával. Amit máris tehetsz, az a diéta és a sport. Diétát is orvos kell meghatározza, de kezdetnek a 160ch-val, megfelelő ételekkel nem lőhetsz mellé.
2015. okt. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha rám vonatkozik a "kezeletlen IR-re babát vállalni", elmondanám még egyszer, hogy orvos vagyok, kontrollált körülmények között csináltam mindent, diéta, sport mellett természetes módokkal KEZELTEM az IR-t. (amit egyébként a labor nem mutatott ki, de ciklusrendellenesség és ciszták nem lesznek "csak úgy")
2015. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elmondanám még egyszer hogy nem rád vonatkozott hanem a kérdezőre, mert kezelve még nincs de már azt figyeli mikor lehet peteérése.
2015. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendben, elnézést, rosszul értettem a mondatot
2015. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat,nemrég igen elkezdtem odafigyelni az étrendre mozgásnak pedig az avivát választottam. Szerintetek? amúgy én sem feltétlen a gyógyszeres kezelésre gondoltam és természetesen a baba az első,ha várni kell akkor egyértelmű addig várunk amíg csak kell. Csupán az állapotom felmérése miatt,hogy tudjuk,hogy ténylegesen az van-e egyáltalán (peteérés) vagy a beágyazodással volt idág gond vagy szimplán rossz időben próbálkoztunk (vagy a párommal is lehet gond). És csupán ezen információk kérdése miatt nem szeretnék idöt 'vesztegetni' hanem tudjuk mi a probléma.
2015. okt. 14. 14:40
 9/9 Manka68 ***** válasza:
Ha nem akarod az időt vesztegetni, akkor ne kezelgesd magad házipraktikákkal ( a mozgás és a diéta kivétel, az csak jót tehet), hanem menjetek el rendes kivizsgálásra. Te endokrinológushoz, aki tényleg ért a hormonokhoz, átjárhatósági vizsgálatra, párod spermavizsgálatra. Vannak már olyan helyek, ahol mindet megcsinálják akár egyszerre is, és nem kell hónapokat várni míg egy problémát kizárnak. Így a leggyorsabb. Egyébként a terheléses cukor + inzulin vérvétel ciklusfüggetlen, bármikor megcsináltathatod magánlaborban pár ezer forintért. Az eredmény pedig egyértelműen kizárja vagy megerősíti az inzulin rezisztenciát, ami a PCOS alapbetegsége. Ha nem vagy IR-es, nem vagy PCOS-s. Ha IR-es vagy, PCOS nélkül is gátolhatja a peteérést, a beágyazódást, és vetélést is okozhat. Leginkább ezért nem érdemes a peteérésre koncentrálni PCOS gyanúval, mert ez összetettebb probléma annál, hogy van ovu vagy nincs. Lombik eljárások buknak meg kezeletlen IR miatt. :-(
2015. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!