Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi történik, mikor az ember...

Mi történik, mikor az ember egy év próbálkozás után elmegy orvoshoz? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Tehát ugye akkor szokás, ill. akkor ajánlják az orvost, ha kb. egy éve nem sikerül teherbe esni. Akik ezt átélték, nálatok hogy volt, milyen kivizsgálások következtek, ill. találtak valami gondot? Főleg olyan esetek érdekelnek, amikor nem volt ismert probléma a nőnél, pl. rendszertelen ciklus, tehát "első ránézésre" minden rendben volt. Valamint ti vetettétek fel az orvosnak, hogy pl. hormonsort szeretnétek, vagy ő irányította a dolgot?

2020. nov. 18. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Hormon. Petevezeték. Méh. Méhszáj. Peteérés.
2020. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hormon vérvétel ciklus harmadik és 21. napján. Cukorterhelés. Spermavizsgálat. Esetleg AMH, hogy hogy áll a petefészek tartalékai. Petevezeték átjárhatóság.

Ha nincs peteérésed gyógyszeres kúra, ha van de nem reped meg akkor tüszőrepesztő.

2020. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális orvos a nőnél nem néz semmit amíg a férfit nem vizsgálták meg. Andrológia, spermaanalízis az első
2020. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan ugy ahogy a harmas irta. Elsore a ffi aztan johet a no. Uh, vervetel, hormonok, atjarhatosagi.
2020. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fontos a spermavizsgálat, de azért ha ott gond is van, attól még a nőnél is lehet gond, így gondolom úgyis csinálnak legalább egy hormonsort.

Peteérésem elvileg van, érzem minden hónapban és hőmérőzés is alátámasztja.

2020. nov. 18. 22:21
 6/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a hőmérő nem mondja meg, hogy van-e petesejt a tüszőben. AMH-t nézess és 3. és 21. napi hormonsort, D-vitamin szintet. Cukor- és inzulinterhelést is.Ezek nem fájdalmas vizsgálatok és az eredménnyel lehet tovább menni.
2020. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, persze, tudom hogy ez nem 100%, szeretném megnézetni a peteérést is. Ugye a 3. és 21. napi vérvétellel nézik a hormonokat, ilyenkor nem néznek mindent, amit vérvételből lehet? Vagy az amh, D-vit, cukor az külön vérvétel?
2020. nov. 19. 09:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott a pajzsmirigy, azt is a nőgyógyász nézi, vagy más orvoshoz kell menni? (tudom, hogy nem az ő területe, csak hogy itt is kell-e vérvétel, vagy hogy működik, ugyanis a családunkban öröklődik a pajzsmirigyprobléma, nekem egyelőre nem volt gondom, de az ember sosem tudja)
2020. nov. 19. 09:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen a pajzsmirigyet is érdemes megnézetni. Azt simán háziorvos is kérhet TSH-t és a nőgyógyászt is.

Ha az mutat eltérést, akkor T3 T4 Anti TPO.

2020. nov. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már bejelentkeztem a nőgogyászhoz, akkor majd rákérdezek mindenre.
2020. nov. 19. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!