Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha van nagy mennyiségű tojásfe...

Ha van nagy mennyiségű tojásfehérje szerű nyákom a hónap közepén, akkor biztos, hogy sikerült a peteérés vagy ilyenkor is fenn állhat, hogy nem tudott kiszabadulni (pcos)?

Figyelt kérdés

2020. dec. 28. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyák nem garancia semmire sem, sőt, ez talán a legkevésbé megbízható módszer a peteérés megállapítására. Aztán jön az ovuteszt, majd a hőmérés és a legmegbízhatóbb az UH követés.
2020. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A biztos az, hogy élvezed az együttlétet, amikor tényleg kívánjátok egymást. Aztán ha egy éve nincs baba, akkor elmentek orvoshoz. Nem kell ide semmi más. Ilyen nehéz ez?
2020. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hőm igazolja, de az ovu teszt szinte soha. Van már egy kisfiam, nála sem volt pozitív az ovu teszt, pedig egy petevezeték átfújás, mióma műtét és drilling műtét után voltam. Megörültem a nyáknak, mert most úgy néz ki, hogy 30-35 nap közöttiek a ciklusaim, előtte 60 vagy több napos volt :(


Kedves 2-es, rendszeresen járok orvoshoz, gyógyszert is szedek, de nagyon köszönöm a hozzászólásod. Biztos, hogy rengeteg embernek építő lesz és a fejükhöz fognak csapni, hogy nahát, erre aztán nem gondoltam. :) ❤️ Ajánlom kedves figyelmedbe Pataki Zita vlogját. Szoros orvosi felügyelet mellett sem olyan egyszerű mindig a helyzet. És akkor még nem volt szó azokról a nőkről, akik nem tudják megfizetni a magán orvosi ellátást. Illetve, ha meg is tudja, az egyik orvos mond valamit, a másik teljesen az ellenkezőjét. És igen, sokszor olyan is van, hogy öngyógyítunk és egy másik nő társunk ad egy jó tippet.

2020. dec. 28. 10:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hő igazolja, akkor a legnagyobb valószínűséggel végbement a peteérés (ez elég biztos, szinte 100%). Az ovuteszttel ne törődj, az kevésbé megbízható. Nagyon könnyű "lemaradni" az Lh-csúcsról, illetve az érzékenységtől is függ.
2020. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendben 4-es 😊


Akkor remélem, hogy volt. Már egy ideje abbahagytam az ovu tesztelést, mert még reggeli vizeletből sem volt pozi sosem. Nappal nem ittam előtte 2 órát, akkor sem. Van mikroszkópom is, na az nekem mégkevésbé sem vált be. Így marad a hő meg a nyák :)

2020. dec. 28. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

5-össel egyetértek, ha a hő is igazolja, akkor nagy valószínűséggel volt ovu, de sajnos még így sem tuti, van olyan eshetőség hogy nem szabadul ki a pete, de ezt már csak komoly kivizsgálás tudja kideríteni.

Az ovuteszthez még annyit hogy érzékennyel (20assal) érdemes tesztelni naponta kettőt és nem első vizeletből, hogy az lh-csúcsot elkapja az ember.


Pár hónap időzített (tehát nem bele a világba, hanem tudod mikor van ovud és akkortájt voltatok együtt) sikertelenség után érdemes lenne egy spermavizsgálatot, meg neked egy hormonsort nézetni, lehet csak kis támogatás kell a szervezetnek.

2020. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sperma volt, az jó lett. A hormonok nagyjából jók. Ir-em, pcos-em van, mercformint szedek. Az előző babánál mióma műtét volt, petefészek drilling. Most a covid miatt nem járok orvoshoz, idősek a szüleink, így nem kockáztatunk. Egyelőre figyelem magam, januártól, újra 160-as étkezést fogok követni (most egy kicsit "elkurvultam" 😈 Illetve sport. Próbáltam korábban az inofolicot is, de nekem az nem vált be, nagyon kitolta, most pár hónapja mindig egy picivel pontosabb lett a mensim. Nincs erős görcs sem, ezért reménykedem, hogy hamarosan hátha megint össze jön és nem kell egy újabb műtét. :)
2020. dec. 28. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Juj, kemény lehetett korábban. Ha PCOS, IR fennáll, azt nem tudom, kihangsúlyozták-e a dokik, hogy ennek mind az inzulintúltengés az alapja. Annyira nem értem itthon miért nyomatják a 160-as diétát, mert sokszor az nem elég, sőt azt éri el vele az ember hogy nem lesznek kilengései, de a sok evés miatt konstans emelt szinten lesz az inzulinja. Van akinek ez elég metformin mellett vagy annyit sportolnak, hogy az izomnövekedés segít elvonni a szabad inzulinból sokat, de a lényeg hogy egy alacsony szénhidráttartalmú diétát kéne követned (nem teljesen keto, de 160 gramm alatt), kevés és csakis teljeskiőrlésű gabonákkal (tk liszt, chia mag, bulgur, barna rizs). Emellett sokaknak segít az időszakos böjt, amikor van 14-15-16 óra amikor nem eszel, csak az alap mennyiségű inzulin kering benned, az is érzékenyít. Ha lejjebb megy a szervezet inzulinszintje, az androgénhormonok termelése is lejjebb fog menni, és nem lenne szükség megint arra a borzalmas drillingre.

Nem muszáj nekem bemondásra elhinni, de külföldi szaklapok rendszerint erre a következtetésre jutnak, pár nagy név aki ezzel foglalkozik Dr. Nadia Pateguana, Dr. Jason Fung és Dr. Tim O’Dowd mind osztják ezeket a nézeteket (és sok-sok idevágó szakirodalmat referálnak), Youtubeon találhatsz tőlük és még másoktól is sok-sok előadást.

Persze ha eddig szénhidrátdúsan étkeztél, akkor a 160-as egy jó kezdőlépés lehet, de érdemes lenne fokozatosan egyre jobban kiiktatni a szénhidrátokat, a fehérjéket és az egészséges zsírokat pedig előtérbe helyezni.

2020. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!