Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem tudok teherbe esni?

Miért nem tudok teherbe esni?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok s a párom is. Neki is és nekem is van már gyerekünk, de szeretnénk közöset is! 2020 augusztusában abba hagytam a fogamzásgátlót, azóta folyamatosan próbálkozunk de semmi! Előtte 7 évig szedtem! Atlagosan 22-25 napos ciklusaim vannak kb. 5-7napig tart a havim. Mit tegyek, mennyi idő után érdemes orvoshoz fordulni?
2021. jan. 17. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

A ti korotokban 1 év sikertelenség után szokták javasolni a kivizsgálásokat.

Előbb is elkezdhetitek, egy sima nőgyógyászati vizsgálattal, hormonsoros vérvétellel. Párod elmehet spermavizsgálatra.


Ezer meg egy oka lehet a sikertelenségnek.

2021. jan. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
87%

A teljesség igénye nélkül néhány gyakoribb ok:

nem jókor vagytok együtt, nem volt mázlitok, nem jó a spermaképe a pasinak, nem ovulálsz (pld. PCOS miatt), nem jó minőségű a petesejted (pld. IR vagy magas prolaktin miatt), nem elég vastag a nyálkahártyád, el van záródva a petefészked, pajzsmirigyproblémák, hormonproblémák (pld. progreszteronhiány), mióma, endometriózis, nem vagytok kompatibilisek (DNS szinten vagy a nyák megöli a spermákat), autoimmun betegség, stb. stb. stb.


Szűk 5 hónap próbálkozás még semmi, főleg ha "bele a világba" csináljátok, mármint hogy nem tudod, mikor ovulálsz és ovulálsz-e egyáltalán (az appok max csak tippelni tudnak, nem megbízhatók). Ilyen rövid ciklussal egyébként vagy az ovuval lesz gond, vagy a progreszteronnal, de csak egy kivizsgálás tudja megmondani, hogy miért.


Ahogy az 1-es írta, egy ultrahangos nőgyógyászati vizsgálat (+rákszűrés, ha ideje van), egy hormonsor és egy 3 pontos cukor- és inzulinteszt lehet jó kiindulás, illetve párodnak egy spermavizsgálat.

Addig is multivitamin, mozgás mindkettőtöknek még, amit tehettek a siker érdekében.

2021. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!