Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 3cm-s mióma a méh mellső...

3cm-s mióma a méh mellső falán a méhlepény alatt?

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok, és aggódom. Azt mondják minél közelebb van a mióma a lepényhez annál nagyobb a valószínűsége, hogy beteg lesz a baba, vagy nem marad meg. Félek a vetéléstől és az oxigénhiányos állapottól. Valakinek van tapasztalata ebben? :(
2021. jan. 22. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt a miómát nem látták a terhesség előtt? Ha 3cm-es az már régebb óta ott kell legyen. A biztonságért, általában előbb műtik, aztán terhesség. De 50-50% az esély. Engem előbb meg műtöttek, most próbálkozunk.
2021. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem látták. Sőt, a 12 hetesen sem.
2021. jan. 22. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Első,nekem volt első terhesség előtt és azt mondták nem vágják fel nem műtik csak ha nagyon muszáj,pont a terhesség miatt. Hogy kihordasnal ne legyen metszés,ugyanúgy "császárnak" számít ha átvágták a méhet.
2021. jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy 2 cm-es volt a hátsó falon, és egy 1 cm-es baloldalon. A méhlepény mellső falon tapadt, így a babámat nem zavarja. Azóta nőttek picit, de a babához képest már nagyon kicsinek számítanak. Nálam nem is volt ebből sosem gond, az orvos magától meg sem szokta említeni, inkább én kérdezek rá, amikor eszembe jut, és eddig mindig azt a választ kaptam, hogy az első trimeszterben van csak jelentősége, de ha megmarad a baba, később már nem szokott gond lenni.


Utána is olvasgattam a témának, és nagyjából mindenki, akinél előfordult terhesség alatt, azt írta, hogy nem okozott problémát. De általában növekedésre lehet számítani. Viszont ha belegondolsz, másnak meg ikerbabák is elférnek a pocakjában, és ugyanolyan jó vérellátását kapnak, ez meg ahhoz képest picike.


23+1 hkm

2021. jan. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!