Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan reagáltok a gyerekválla...

Hogyan reagáltok a gyerekvállalásra biztató megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
Nehezített gyermekvállalással küzdőkhöz szól a kérdésem, én számtalanszor megkaptam az ilyen "most már jöhetne a gyerek is" megjegyzéseket, amikből süt, hogy a megjegyzőjének eszébe sem jut, hogy a baba késhet más okból is, mint hogy nem akarják.

2021. márc. 7. 20:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
11%
Mi nehezitette meg? Pajzsmirigy alulmukodes es hormon gondok?
2021. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszeruen: majd jön amikor jönni akar.

Vagy még nem állunk rá készen. Énis megkaptam, főleg kollegaktol hogy miért nincs meg gyerek.... Egyszeru a valasz: majd lesz.

2021. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
(Off: Mindegy, mi nehezítette meg, ráadásul nem is világos, mert 6 év után mégis megfogant magától.) On: A kérdésem arról szól, hogy mit reagáltok ezekre a gyerekkérdést feszegető megjegyzésekre, amibe biztosan Ti is belefutottatok már. Én eléggé félszeg voltam, csak mosolyogtam, bólogattam anno, hogy igen-igen, csak mostanában kezdtem el gondolkodni rajta, hogy ezt lehetett volna máshogy is kezelni.
2021. márc. 7. 21:14
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Bevallom sosem kaptam ilyen kérdést,sem biztatást,sőt inkább csak azt hallottam saját családomtól :ne szüljek, lehetőleg soha.. - na ez sem a legkellemesebb.

10 éve voltunk együtt mikor végre megérkezett az első lányunk azt is 2 év sikertelenség után. Azóta már három gyermekünk van. Persze itt már a ló másik fele.. Minek még egy gyerek, három pláne minek?! Stb stb

2021. márc. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi általában elmondtuk ilyenkor, hogy milyen egészségügyi problémák miatt nem jön, és lehet, hogy nem is lesz. Erre már nem nagyon tudtak mit mondani, nem feszegették tovább a témát. (De közben szerencsére összejött, első babánkat várjuk.)


Inkább azok voltak a kínosabb helyzetek, ahol nem mertek nyíltan rákérdezni, hanem célozgattak az örökbefogadással. (Ami nálunk nem játszott.) Ilyenkor csak mosolyogva végighallgattuk a sztorikat, hogy XY-nak is úgy lett gyereke. Nem reagáltunk rá, nem álltunk le vitatkozni velük, hogy mi biztos nem vállalnánk így.

2021. márc. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

“Nem mindenkinek megy ez olyan egyszerűen, hogy becsúszik egy egy éjszakásban”



Tehátén nem titkolóztam.


Minden más terelő válasz újra és újra felvetette a témát, így nem.

2021. márc. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak vállat vontam, hogy nekem nem kell gyerek. Akkor is, amikor már rajta voltunk, hogy legyen. Ha folytatták, hozzátettem, hogy szülj magadnak, ha ennyire szeretnél. Ez egyszerűbb volt, minthogy hormon gondjaink vannak, és jönnek a debil kérdések, hogy megnézetted e már a nemtom mit miközben egy enciklopédia vastagságú gyűjteményem van a különböző vizsgálatokról. De az intelligensebb emberek nem kérdeznek rá ilyenekre. A suttyóbb meg nem számít ha megsértődik.
2021. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én évekig nem mondtam el senkinek, mostanra viszont eljutottam oda, hogy nem fogok hazudozni meg zavarba jönni, simán elmondom, hogy mi a helyzet. Magamtól nem szoktam beszélni róla, de nem titkolom. Úgy tapasztalom, hogy sokkal könnyebb így. Korábban nagyon nehéz volt, volt, hogy egész nap arra vártam, hogy hazaérjek és sírhassak végre, most viszont már azzal kicsit csökken a feszkó, hogy beszélek róla, és hazaérve már nem is kell sírnom. Nagyon nehéz teher ez amúgy is, a titkolózás csak súlyosbítja szerintem. És én úgy tapasztaltam, hogy általában a kérdező fél részéről tényleg csak jóindulat van, és felesleges feszültséget spórolunk meg, ha tisztázzuk a helyzetet, legközelebb valószínűleg az illető már másnak sem fog feltenni ilyen meggondolatlan kérdéseket.
2021. márc. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
én azt szoktam mondani, hogy eltévedt a gólya vagy hogy messziről jön....:)
2021. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen annyit mondok rá, hogy nem úgy van az, hogy csak egymásnak dörgörőzünk, és kész a gyerek. Mindezt röhögve, így nem kezdenek el próbálkozni a kéretlen "segítséggel", nem kérdezgetnek tovább. Ha szomorú is vagyok miatta, nem látják, így nincs rá inger, hogy tutujgassanak. Nekem ez eddig mindig bejött, le is zártuk a témát ennyivel. 🙂
2021. márc. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!