Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan reagáltok a gyerekválla...

Hogyan reagáltok a gyerekvállalásra biztató megjegyzésekre?

Figyelt kérdés
Nehezített gyermekvállalással küzdőkhöz szól a kérdésem, én számtalanszor megkaptam az ilyen "most már jöhetne a gyerek is" megjegyzéseket, amikből süt, hogy a megjegyzőjének eszébe sem jut, hogy a baba késhet más okból is, mint hogy nem akarják.

2021. márc. 7. 20:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
rosszul...ahogy az összes többi megjegyzést a koromra vonatkozóan stb stb.
2021. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki olyan kérdezi akivel vagyok olyan jó viszonyban, hogy beszéljek a problémáinkról akkor nem titkolozóm. Attól viszont kivagyok ha az általános iskolás volt osztályfőnököm, vagy a nagynéném szomszédja, vagy ehez hasonló vad idedegen emberek akiknek semmi közük hozzá kérdezősködnek, hogy na és mikor jön a gyerek?? Már ideje lenne nem??!! Ilyenkor általában elintézem annyival, hogy majd... De belül majd felrobbanok. Szerintem borzasztó tapintatlan ilyet kérdezni, még akkor is ha semmi rossz szándék nincs benne.
2021. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondtam, hogy a férjem már nagyon szeretne, de én még nem állok készen, élni akarok :D az igazság az volt, hogy anyagi gondokkal küzdöttünk sokáig, ha ez nehezített gyerekvállalásnak számít, de végülis mi köze van hozzá random embereknek.
2021. márc. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szerintem ennél már a mi korosztályunknak (mondjuk 25-35 között) érzékenyebbnek és felvilágosítultabbnak kellene lennie, hogy ilyeneket kérdezgessen a másiktól. Az idősebbeknél meg más volt a helyzet, mert:

1. Voltak nehéz helyzetek, de valahogy nem volt ennyire bizonytalan az egzisztenciális háttere egy párnak,

2. Az összes statisztika azt mutatja, hogy folyamatosan romlik a párok nemzőképessége, egyre több a meddő nő és férfi is.


Sajnos agyban nem tart ott sok ember, hogy ezt felfogja. Én nem gondolom, hogy rosszindulatról van szó, egyszerűen tájékozatlanok az emberek.


Ráadásul itt nem is "valid" ok, ha valaki pénzügyi megfontolásból vár még egy kicsit. Pedig szerintem az. Ha valaki pedig tudatosan dönt úgy, hogy nem akar gyereket sosem, na az meg egyenesen a falu bolondja. Ez a felfogás szerintem elég nagy baj.

2021. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
En is megkaptam ezt a kerdest mar tobbszor is a multban. Igazabol szerintem a kerdezo altalaban bele sem gondol es nem rosszindulatbol teszi. Csak beszelgetni probal. En igy szoktam hozzaallni. Mindig oszinten valaszoltam mindenre. Sokaig csak annyit, hogy "sosem fordult meg a fejemben, hogy gyereket akarjak". Kesobb pedig "hat a betegsegeim miatt ugy tunik nem is lehet, csak maximum lombikkal". Ezek utan random spontan teherbe estem. De mindekozben vegiggondoltam, hogy en meg mar azt unom vhol hogy oszinten valaszoltam mindig. Amikor valojaban nincs is kozuk hozza. Engem ez a teny zavar. Sajnos egyebkent is azt tapasztalom mindennel kapcsolatban is, hogy az emberek folyton beleszolnak, keretlen tanacsokat adnak. Rendkivul idegesito...
2021. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szüleim meg a haverjaik nyomatták sokáig, hogy annyira kellene nekik unoka. Nem volt ebéd, amikor fel ne hozták volna. Egyedülálló voltam és fröcsögték az arcomba, hogy magamnak szüljek, minek ahhoz férj meg biztos háttér. Amikor közöltem velük, hogy oké, akkor szülök egyet nekik, ők meg felnevelhetik, akkor leszálltak rólam.

Az esküvőt is hallgattam vagy tíz évig, hogy jaj de jó lenne az a lakodalom bizony... Aztán amikor nagy pofával kijelentettem, hogy jól van, ide azzal a lakodalommal, veszek fel menyasszonyi ruhát, húzza a banda, mulassunk egy jót, épp csak a vőlegény fog hiányozni a buliról, akkor nem firtatták többet.

Ha valaki annyira tapintatlan, hogy ilyesmibe beleártja magát, akkor hasonló tapintatlan válasszal lehet csak szerelni. Ehhez tényleg csak a párnak van köze, és annak beszél róla, akit kiválaszt erre. Esetleg ez is jó panelmondat lehet a következő bizalmaskodó kérdésre.

2021. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bocs, félig kívülállóként írok, de az vajon nem opció, hogy őszintén megmondani, hogy ilyet bunkó dolog megkérdezni?
2021. ápr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére direktbe nem jött még ehhez hasonló kérdés, cs*szegetés ezzel kapcsolatban, de egyszer (sok évvel ezelőtt) egy családi összejövtelen egy idős hölgy családtag egy (amúgy nagyon szép és cuki) plüssmacit nyomott a kezembe, elsőre még meg is örültem is neki, aztán jött a kísérőszöveg, hogy "jó lesz majd a picinek, mondta a boltos is, hogy antiallergén, úgyhogy nyugodtan rágcsálhatja majd, meg nyüstölheti majd a kezecskéivel". (Ő nem tudta, hogy nekem nem hogy "nehezített" hanem biológiailag lehetetlen a teherbeesés, mert nem reklámozom). Jót akart, tudom, de ott lefagytam - talán egy erőltetett mosolyra és köszönömre futotta, de az egész helyzet felért egy tőrdöféssel. A maci azóta is ott pihen a szekrény tetején a régi gyerekszobámban, máig rossz érzés fog el, ha ránézek, de nincs szívem kidobni.
2021. ápr. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!