Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek ez most IR vagy...

Szerintetek ez most IR vagy nem IR?

Figyelt kérdés

Cukor:

0 perces: 5,1

60 perces: 8,8

120 perces: 6,2


Inzulin:

0 perces: 4,9

60 perces: 43,3

120 perces: 31,1


HOMA: 1,1


3 hét múlva megyek vissza endokrinológushoz, de ő az alapján amit nekem a múltkor mondott tuti azt fogja mondani hogy nem IR (Homa index 2 alatti, és a 120 perces inzulinom a 60 perces alatt van), de nem tudom bízhatok-e benne.



2021. márc. 8. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit mond a dokid?
2021. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Inzulinod jó. Cukor picit magas


Szigorú szabályok szerint 0 perce 5 alatt legyen, 60 perces ne menjen 7 fölé, 120 perces menjen vissza kezdőre.


Gyógyszert erre én nem szednek, diéta, mozgás legyen

2021. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

3 hét múlvára van időpontom.


Az előző laboromnál, amit még a nőgyógyász írt ki csak 0 perces értékeket néztek, akkor a Homa indexe 1,8 volt. (2 hónapja)

Erre már kijelentette az endokrinológus, hogy inzulinrezisztenciám nincs, de érdemes lenne 3 pontos terhelés csináltatni, mert ha 60 perc után az inzulin tovább nő, akkor hiperinzulanemia-m lehet.


Most megcsináltattam a terhelés, az alapján amit korábban mondott nincs probléma, de az interneten keringő különböző határértékek nagyrészénél magasabbak az értékeim. A városban a többi endokrinológushoz 2 hónapot kell várni a magánrendelésre is.

2021. márc. 8. 14:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írták szerintem is a cukor picit magas, de ezt mozgással, étrenddel tudod változtatni. Sokan örülnének hasonló értékeknek. Érdemes a mio-inozitolt is megpróbálni, de erről kérd ki az endokrinológusod véleményét.
2021. márc. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Esetleg ha valaki később ide téved hasznos lehet.


Hyperinzulinaemia lett a diagnózis, gyógyszert nem kaptam, diétáznom kell.


Inofolicot már a terhelés előtt is szedtem, azt is folytatni kell.

2021. ápr. 8. 17:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Erre valószínű volt, hogy diétázni kell, hogy ez hyperinzulinaemia arra inkább nem mondok semmit, inkább nem vitatkoznék vele.
2021. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!