Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek inzulinrezisztens...

Szerintetek inzulinrezisztens vagyok?

Figyelt kérdés

Cukor 0’ 5,1

60’ 4,2

90’ 5,3


Inzulin 0’ 8,99

60’ 20,69

90’ 45,02

Most készülök a második lombikra, az inzulin terheléses vizsgálatot a meddőségiben írták elő, velük még nem tudtam egyeztetni. Korábbi években ettől jobb eredményeim voltak...Szerintetek érdemes minél előbb felkeresnem ezért egy endokrinológust? Nagyon szépen köszönöm, ha segítetek!



2021. márc. 29. 19:00
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Remélem én is, hogy enyhe...csak április végén kezdődik a második lombik, és úgy szerettem volna, ha addigra minden értékem a lehető legjobb.
2021. márc. 29. 19:42
 12/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csak diétát írnak fel rá. Sok sikert!
2021. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Addig szigorúan tartott diéta és heti 4* intenzív (aerob) mozgás. Ezek segíthetnek. Bár 1 hónap nem sok idő... Én halasztanám a lombikot júni végére, hogy legyen legalább 3 hónap, hogy rendeződjön. Egyébként lehet simán, hogy az IR miatt nem jön össze...
2021. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon örülnék, ha végre sikerülne. Egyébként még nem biztos az április, mert két hét múlva megyek a meddőségibe, és lehet, hogy csak a májusi ciklusban kezdünk. Ezt az értéket vele is megbeszélem, és holnap az endo dokival is.
2021. márc. 29. 21:03
 15/26 anonim ***** válasza:
A meddőségis dokik között sok nem"hisz" az IRben... Csak mondom. Ők azt hajtják hogy legyen lombik. Én több esetben felülbíráltam a dokimat, és meglett az eredménye, mert az első lombik sikerült. Ha akkor kezdünk mikor ő mondja, akkor tuti nem így lett volna.
2021. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Hiszek neked..előkerestem a tavalyi eredményemet is, és ugyanilyen rossz volt az inzulin. Természetesen a meddőségi regisztrációkor az összes leletemet becsatoltam, és már sajnálom, hogy korábban nem foglalkoztam vele, illetve nem gondoltam, hogy ez rossz értek, mivel a cukrom mindig 5 körül van...
2021. márc. 30. 08:26
 17/26 anonim válasza:

Igen, az vagy, de a cukraid még nagyon jók :)

Diétázni kell.

2021. márc. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Ma voltam endokrinológusnál, enyhe IR-t mondott, és telefonon egyeztetett a meddőségi orvosommal, akivel úgy döntöttek, hogy szedjek gyógyszert is, így gyorsabb lesz a javulás is. Plusz diéta, de nem kell számolgatnom, csak vigyázzak, és cukormentes kajákat egyek.
2021. márc. 30. 21:49
 19/26 anonim válasza:

Erre bőven nem kell gyógyszer, sima diétával meg mozgással szépen javítható, de Ők tudják.

Amúgy van súlyfelesleged?

2021. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Szerintem a közeledő lombik miatt kaptam a gyógyszert (kis dózis egyébként) és állítólag segíti a beágyazódást... Van kb. 6-8 kg max. 10 amit jó lenne leadni, ezek az utóbbi 3 évben jöttek rám. A doktornő még azt is mondta, hogy így gyógyszerrel majd fogok tudni fogyni is.
2021. márc. 30. 22:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!