Utrogestan vagy duphastont mikor ir fel az orvos?

Figyelt kérdés

2019-ben szuletett egy kisfiam. 2020 novembereben ujra varandos lettem de 11 hetesen elment a baba. Muteti uton lett befejezve.

Marciusban ujra terhes lettem de spontan el is ment a baba.


A kerdesem az lenne, hogy ha kiderul hogy babat varok a dokim ha megkernem azonnal felirna vagy ahhoz szukseges hogy barnazzak?



2021. ápr. 7. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem konkrétan a progeszteron hiány okozza a vetélést, akkor nem akadályozza meg. Magyarországon adják ha kell

ha nem, szinte placebóból, hogy megnyugodjon a kismama, mert ártani nem árt.


Dokid mit mond, nem javasolt semmi vizsgálatot a két vetélés után?

2021. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Maganorvosomnal meg nem jartam. Multheten amikor spontan vetelesem volt akkor mentem be a nogyogyaszati osztalyra. De akkor mar mindegy volt. Az orvos ott azt mondta hogy ha ujra teherbeesek akkor kapok progeszteron potlast. De jelenleg nem ad. Majd ha terhes leszek akkor ráér.

Bar ezt akkor mar a magan dokival fogom megtargyalni.

2021. ápr. 8. 08:34
 3/4 petra.kathleen ***** válasza:
100%
Amíg nem vagy terhes, tényleg nincs értelme. Én másodjára gyógyszeres segítséggel lettem terhes (nem volt peteérésem), pozitív teszt után megállapította az orvos is a terhességet, és utána írta fel az Utrogestant.
2021. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
En azert szerettem volna potlast, mert meg szinte a teszt se mutatta ki de mar barnaztam.
2021. ápr. 8. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!