Hogyan ne kattanjak be, ha nem tudom, hogy mit akarok?

Figyelt kérdés

Lehet rossz a kategória, előre is bocsánat!


Na szóval , itt a hétvége ilyenkor mindig többet agyalok. 27 éves vagyok és ismerősök egyre inkább kérdezgetik, hogy na mikor tervezzük már a gyereket, már benne vagyok a korban. Igaz a testem is érzi, hogy szeretne gyermeket, de hogy csúnyán fejezzem ki magam a pénztárcám és a kapcsolatunk még nem készült fel. ( bár már 3 éve együtt vagyunk) - de kínos ezt válaszolni mert ez további kéretlen kérdéseket szül..


Úgy érzem nagyon megsínylené a kapcsolat, itt most ez a vírushelyzet, meg a munka, alapból

Feszültebbek vagyunk...hát még ha lenne egy síró gyerek is. Ja és 1 szobás a lakás.


Facebookra már nem megyek fel, egyrészt irigykedem a kortárs nőkre másrészt ledöbbent, hogy bírják ezt..? Ők nem paráznak ezen az egészen?


Aztán arra is gondolok mi lenne ha lenne egy lányom ( vagy fiam) aki ilyen borzalmasan érezné magát , mint néha én ..( nemcsak a gyerek dilemma miatt)


Ja és ráadásul a mensimmel is gond van, akadozva jön meg vagy egyáltalán nem jön meg .. nem terhesség miatt. Szóval még emiatt is mászkálnom kell az orvoshoz .. és még sehol nem vagyok a gyerekvállalástól.. mert ugye ott is akadnak nehézségek sokaknak..


Valami jó tanács esetleg hogy ne kattanjak be méginkább?


Edzeni edzek és a méhemre is csinálok gyakokat , foglalkozom vele.. de akkor is nap mint nap elkapnak ezek a gondolatok


2021. ápr. 17. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Annyit panadzkodsz, hogy inkább ne legyen gyerek. Aki anya akar lenni, az pontosan tudja, hogy nehézségek lesznek, ha nem lesz vírus is nehéz egy gyereket nevelni. Sok a kifogás... Meg irigykedni másokra? Szerinted azoknak könnyű? Hányszor mondták nekem is, hogy neked könnyű.....közben egy levest nem tud a többség megfozni.
2021. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Mert 2 szobás lakásban nem fog sírni??? 😂😂😂😂A kapcsolatot mindenképpen megsinyli egy gyerek, mert akkor már nem csak ti vagytok az elsők! A gyerek igényei lesznek az elsők, utána vagytok ti. Neked szerintem pshihologus kellene, aki rendbe tesz.
2021. ápr. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Esterházy Peter után szabadon: a gyerekvállalás felnevel. Ha ott a gyerek, nem teheted meg, hogy apróságokon rinyálj, így bírják a kortársaid. Mindenkinek vannak kételyei. Nálunk 51 negyzetmeter, 2 szoba összesen. 1 baba van, szeretnénk még egy gyereket, de valószínűleg ő is még ide érkezik. Hát alszunk mind egy rakáson az elejen, tudod, micsoda élmény? Pedig mi sem jókedvünkből élünk így, én is vágyom a tágas kertes házra, de az meg messze van, vagy el se jön. De itt vagyunk egymasnak, ez a fontos. Ebbe a lelkiállapotba érdemes átbillenni. Hogy persze, hogy vannak nehézsegek, de azokat derűsen fogadjuk, egy örömteli, lelkes alaphozzáállással. Így minden könnyebb.
2021. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Van egy 2éves fiunk, terhes vagyok a tesóval.

27vagyok

1x nem jutott eszembe, hogy fogom bírni...

1x nem gondolkodtam azon, hogy itt a vírus, nem szülök

1x nem fordult meg a fejemben, hogy a kapcsolatunk rovására megy

1x nem gondolkoztunk azon, hogy úristen a pénz.... ha nekünk elég, akkor +1gyereknek is elég lesz...


Igen, több időt vett el jócskán a gyerek, de férjemmel össze is kovácsolt mégjobban minket.

Igen, ordított, nem keveset, de 1 percét nem cserélném semmire

És igen, olyan is volt, amikor kicsit szorosabbra fogtuk a költségvetést, de akkor sem nélkülöztünk.


Aki így áll hozzá, maga sem tudja mit akar... így ne is vágj bele...

2021. ápr. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Azt kell mondani, hogy nem akarsz és kész.

Abból semmi jó nem lesz, ha csinálsz egy gyereket, amiknek semmilyen téren nem tudod megadni, amit kell.

2021. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésekre, hogy mikor lesz gyerek azt mondtam, hogy benne van az 5 éves tervben. Erre mosolyogtak és nem kérdezősködtek tovább. Az, hogy 27 évesen azt érzed, hogy gyereket akarsz teljesen normális. Én is akartam, sőt 28-29-30 évesen is akartam. Nem görcsösen, hisztizve, csak belül éreztem hogy szeretnék. Végül 33 évesen lettem anya.

Viszont ezzel a hozzáállással, hogy azon aggódsz előre, hogy a gyereked is szorongani meg agyalni fog tényleg keress meg egy pszichológust. Először neked kellene leküzdeni a szorongásodat.

2021. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szemernyi kétség is van benned, akkor ne vállalj gyereket. Ne menj a csorda után, mert megbánod.
2022. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy kicsit másként látom. Nekem így tűnik, hogy meg akarsz felelni másoknak. Én pl. azt mondanám, hogy előbb esküvőt akarunk, előbb még élvezni akarjuk csak kettesben az életet. Ha nekik ez fura, mert pl. a gyerek az élet értelme számukra, akkor mond azt, hogy:" Az te vagy, mi nem így gondoljuk, nekünk más terveink vannak."


Mi 3,5 éve vagyunk házasok. Egy évig én nem akartam még babát, mivel mi előtte nem éltünk együtt, illetve külföldön élünk (ő külföldi), nem ismertem senkit, nem tudtam a nyelvet. Hát biztos nem fogok rögtön bevállalni egy babát és ülni otthon, elszigetelve, mikor eleve egyedül voltam, mármint magyar. Bizonyos dolgokra fel kell készülni, legalábbis szerintem. Aztán 1 év után elkezdtünk próbálkozni. Össze is jött az első hónapban. Az öröm nem tartott sokáig, ugyanis missed ab lett a vége. Utána egy ideig nem akartam, aztán jött a Covid, de végül rá egy évre újra belevágtunk, ugyancsak összejött azonnal, első hónapban. Az első ultrahangon minden rendben volt, rá kell napra beindult a vetélés. Úgyhogy taccsra vágott rendesen...

Biztos voltak kíváncsi emberek, akik csámcsogtak rajtunk, hiszen mind a ketten 30+ vagyunk. És azt is tudom, hogy voltak, akik aggodalommal kíváncsiskodtak, nem rossz értelemben. De egyszerűen nem volt kedvem erről beszélni senkinek, mivel senkinek semmi köze hozzá. Nekem a sajnálkozó tekintetek nem adnak erőt, és számomra ez annyira érzékeny téma volt, hogy támadásnak éreztem, hogy nekem erről esetleg beszélnem kell valakinek, mielőtt persze készen állok rá. Úgyhogy nem is magyarázkodtam, annyit mondtam, hogy még nem jön a baba, még jó ketten. Ami egyébként igaz is volt, mert én szerettem csak ketten lenni a férjemmel. Mi távkapcsolatban éltünk, nekem az együttélés is meg kellett szoknom, illetve nálunk még jelen volt a rózsaszín köd, úgyhogy én szerettelek csak vele lenni. Így nem is hazudtam. Most babát várok, már be is jelentettük, mindenki örül neki, néha úgy tűnik, ők jobban várták mint mi. 🤣 Annyira meghatódva, boldogan reagálva, hogy na végre. Meg olyanokat is mondanak egyesek, hogy "nekünk sem jött össze hamar". Nálunk nem ez volt a probléma, na de rájuk hagyom. Úgyhogy úgy tervezd az életedet, hogy neked jó legyen. Ne azért legyen baba, mert már sok barátnak, ismerősnek van, mert nyomást érzek emiatt másoktól. Nekem is van egy rokonom, akinek ekcéma miatt sokáig nem jött össze. Amikor viszont meglett a baba és ott voltam náluk, rögtön faggatózott, hogy nekünk mikor lesz. Pedig magából kiindulva gondolhatta volna, hogy ez nem ilyen egyszerű. Szóval a te barátaid/ismerőseid is átestek a ló túloldalára, nekik már van gyerek és elfelejtették, hogy ez nem mindig olyan egyszerű, és itt nem csak arra gondolok, hogy egészségügyi oka van. Lehet anyagi is, nem ismerhetjük senki anyagi hátterét, nem is ránk tartozik. Úgyhogy csak azt csináld, amiben 100%-ig biztos vagytok.

2022. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs azzal baj, hogy most sok kétely van benned. Nem vagy bekattanva. Csak adj időt magadnak! Ez nem egy "maradandó állapot" a hidd el! Egyelőre bár már egyre jobban foglalkoztat a gyerekvállalás a végső elhatározás még nem fogalmazódott meg benned és ezzel nincs semmi gond. Amíg kétségei vannak még nem állsz készen teljesen, ez változni fog idővel, kinek kevesebb, kinek több időre van szüksége ehhez, nem érdemes másokhoz hasonlítani magad. Hidd el, ha majd igazán "akarsz" a gyereket, nem fog semmilyen aggodalom, levegőben lógó kérdés zavarni, eltántorítani. Viszont ezt az állapotot érdemes megvárnod, környezeti hatásra ne vállal gyermeket,sem azért, mert félsz, hogy sosem fogod igazán akarni, hidd el, egyszer Te is ugyanolyan elkötelezett leszel!
2022. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!