Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan aki nagyon rá volt...

Van olyan aki nagyon rá volt görcsölve a baba témára és összejött? Többi lent.

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt hallom és olvasom, hogy hosszú sikertelen próbálkozás után akkor sikerült teherbe esni amikor már feladták, elengedték. Nyugtassatok meg, hogy van olyan is aki évek után is ugyanúgy "rá volt görcsölve", ugyanúgy akarta és sokat gondolt rá, és így is sikerült. Mert ha az elengedésen múlik akkor szerintem nekem semmi esélyem. Nem tudom elengedni, és a hideg kiráz mikor valaki azt tanácsolja, hogy ne görcsöljek rá... Könnyű mondani.
2021. ápr. 20. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Ne is mond.

Nekem sikerült, volt kivizsgálás, vettem egy sikosítót ami segített 2 éves a fiam.

Most tesóra görcsölök már 7 dpon tesztelek, + is lesz csak valami miadt nem marad.

És extrán rágörcsölök a korom miatt már csak pár hónapot adtam a dolognak.

2021. ápr. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Ahogy eldöntöttük, hogy örökbe fogadunk, megfogant. 6 év után, természetesen. Azt gondolom, nem lehet véletlen és tényleg az elengedés a kulcs.
2021. ápr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Vizsgáltasd ki magad, attól, hogy elengeded a dolgot nem fog megnyílni a petevezetéked, vagy rendbejönni az ilyen-olyan orvosi problemád.

Mióta próbálkoztok?

2021. ápr. 21. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Én sem tudtam el engedni, állandóan ezen pörögtem, olvastam a témában stb. Aztán minden hónapban jött a sok tünet be képzelés és negatív tesztelgetés. Egyszer aztán jött egy nagyon sűrű hónap, nyaralni mentünk, utolsó pillanatban pakoltunk össze kapkodtunk. Ott nagyon beteg lettem, magas lázam volt eszembe sem jutott a baba téma. Haza jöttünk, mire jobban lettem fel kértek esküvői tanúnak, az foglalt le teljesen. Mindösszesen annyit voltunk együtt férjemmel,mikor a ceremónia után haza ugrottunk át öltözni! :D ez kb 5perc volt komolyan, na akkor fogant a lányom. Abszolút nem is számítottam rá, bő hét késés után teszteltem, akkor már látványos pozitívat.
2021. ápr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Én én én! Soha életemben semmire úgy rá nem voltam görcsölve, mint a teherbeesésre, 8 hónapja próbálkoztunk, kb semmit nem tudtam a munkára koncentrálni, folyton babás fórumokat, cikkeket stb olvastam, tizedszerre ugyanazt, ovuteszt, hőmérő, táblázat, tünetek lesése... akkor lettem terhes. Ja, és nulla tünettel 😅
2021. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mi is most próbálkozunk a géllel, és nagyon nagyon bízom benne! 😅

4 éve próbálkozunk. Az első évben teljesen lazán álltam hozzá. Azt nem is nevezném próbálkozásnak, csak megbeszéltük, hogy nem védekezünk ha jönni akar a baba akkor jöjjön.. Aztán kezdödött nagyon durván a rágörcsölés. Férjemnél volt sperma vizsgálat nálam hormonokat néztek. Mindent rendben találtak. Júniusra van időpontunk meddőségibe. Ilyet is hallottam, hogy úgy jött össze a baba h már meg volt az időpont, megnyugodtak és bumm sikerült spontán. Én persze most is ilyeneken gondolkozom, hogy milyen jó lenne ha le mondhatnánk az időpontot mert addig összejöne. 😅

2021. ápr. 21. 10:03
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Ne aggódj, nem vagy egyedül. 1 évig próbálkoztunk, ahogy teltek a hónapok, úgy egyenes arányosságban nőtt a rágörcsölés. Már be voltunk jelentkezve meddőségi központba, amikor összejött. + egy munkahelyváltás volt 5 hónappal előtte, az is közrejátszhatott, de a babára rágörcsölés akkor is megvolt, csak a munkahelyi stressz lett kevesebb :)
2021. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló a sztorim mint a 7-esé. 1 évig próbálkozás, télen már eléggé depresszív is voltam, hőgörbe, LH teszt, még a próbálkozás előtt fogyás, életmódváltás, vitaminok, stb, és semmi.

Ráadásul 2 hónapig nem hallottunk vissza a meddőségitől se anno, ezen is sokat sírtam, már bejelentkeztünk átjárhatóságira, és felkészültem a clostys körökre magánban.

Egyébként a pozitív teszt előtt kb 2 nappal csitítottam már magam, hogy el kell fogadni, hogy nekünk természetesen nem lehet. Persze keserű voltam, de igyekeztem ezt magamnak mondogatni. De értelemszerűen nem ez a 2 nap számított, hanem egyrészt szerintem nekem is a termékenységi síkosító, esetleg a palástfű tea ovu után, vagy csak szimplán a szerencse.


De ha annyira "elengedtem" volna akkor nem próbáltam volna ezeket a fenti dolgokat se, tehát valószínűleg még most se tartanék sehol...


Ez az engedd el azért furcsa nekem, mert semmi más nem működik így: ha jobb munkát szeretnél, nem mondják hogy "engedd el". Ha saját lakást, házat szeretnél, vagy egy párt, de akár egy háziállatot, szintén nem mondanak ilyet.

Persze ha valaki depressziós, élni nem tud, állandó görcsben van, azt aláírom, hogy élettanilag nem jó, nem segít. De szerintem ez a nők töredéke.

2021. ápr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. 😊

Tudom én is, hogy el kéne engedni mert nem tesz jót a rágörcsölés... De mégis, hogyan engedjen el azt amit a világon a legjobban szeretnék? 🤔

Remélem a síkosító nálunk is használni fog. 😅🙏

2021. ápr. 21. 20:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a síkosító amiről beszéltek?


Egyébként szerintem ez egy baromság...mármint h engedd el, vagy ne görcsölj rá 🙂 Miért kéne elengedni? Mi számít ràgörcsölésnek? Van aki szerint minden is.. Azt aláírom,h beteges mikor valaki úgy van együtt a párjával, h meghatározott időben, muszájbòl,akkor is ha semmi kedve egyiknek sem... Semmilyen programot nem lehet vele csinálni, semmi másról nem lehet vele beszélni...minden hónapban idegösszeroppanàst kap és sík ideg ha megjön stb..Na ez gáz. De az ,h valaki ovutesztet használ,beszél róla, tervezget, nézi a naptárat, fórumot olvasgat és ne adj isten kicsit szomorú lesz mikor újra mrgjön..na ez nálam nem rágörcsölés kategória...Pedig sokak szerint igen. Ennél idiótàbb tanács kevés van szerintem.... Évek teltek el úgy, h diploma, munkahely,kocsi, lakás meglegyen..(és nem fene nagy karrierről, meg hitelmentes családi házról és új autóról beszélek, hanem egy biztos munkahelyröl, pár év tapasztalattal, egy hiteles kis lakással és egy öreg kisautóval) és most mikor meg van mindez és jöhet a baba én meg engedjem el??? Hogy ?? Miért?? Főleg ha már 30 fölött van az ember. Arról nem is beszélve h én már fiatalon megtalàltam a párom, de más meg nem.

2021. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!