Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Hogy segíthetnék a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
2 éve próbálkoznak lombikkal 2x tapadtak meg neki a babák, viszont mindig elmentek. Pco szindrómás egyátalán nincs menzesze. Milyen tanácsot adhatnék neki? Már több endokrinológusnál járt, de hiába. Akik ugyanebben a helyzetben vannak, hogy nem volt ciklusuk mi segített a problémájukon, mennyit vártak a babára és hogy jött össze?
2016. júl. 10. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pcos akkor valószínű ir is van.

Diéta,metformin,mozgás

2016. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi

Míg kezeletlen az ir addig el is fog menni a baba ha egyáltalán megtapad

2016. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%

Pszichológust próbáljon meg. Jó szakemberrel 10 ülés alatt is elérhető áttörés.


A sokáig, hiába várt terhesség úgy, hogy szervi kezelés volt/van, állandó stresszhelyzetet tart fenn, löki a kortizolt a vérbe. Az evolúció pedig még nem tudott lépést tartani a civilizációval, számára ez ugyanolyan állapot, mint a háború, éhínség - szaporodásra alkalmatlanná teszi önmagát. Érzékeny hormonális szabályozás, biokémia a háttere, de gyógyszeresen ebbe a részbe nem tudnak megfelelően belenyúlni.

Egy kognitív terápia (beszélgetős, nagyon leegyszerűsítve) sokat segíthet. Legrosszabb esetben egy kicsit megnyugszik és oldottabb lesz, kára nem származhat belőle.


Egyébéknt anyukám 6 évig szenvedett hasonló helyzetben. Egy alkalommal visszautasította egy jó barátnője meghívását valamilyen ürüggyel, míg a valódi ok az volt, hogy nem akart a gyerekével találkozni. Utána átgondolta, hogy ez nem állapot, hogy leépíti a gyerekes ismerősöket maga körül, mert ő nem tud teherbeesni.

Akkor elengedte a gyerektémát, apámmal megbeszélték, hogy összeházasodnak és gyermektelenül is boldogok lesznek.

Következő hónapban megfogantam.

2016. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezeletlen pcosel lombik. Gratula a szakembereknek

Irány a Mensmentis. Én 3 lombik után kerültem oda. 10 hónap múlva terhes voltam ( az volt az első próbálkozás miután kezelni kezdtek)

2016. júl. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szed pm alulműködésre letroxot. Az egyik endós szerint van ir-e 1 évig szedte a metforalt és romlottak az értékei. Elment egy másik endokrinológushoz, szerinte viszont nincs ir-e. Róla tudni kell hogy 16 évesen jött meg először a menzesze aztán volt hogy fél évvel, vagy 1 évvel később jött meg neki. Sosem volt ciklusa.
2016. júl. 10. 15:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Legjobb baratnom szorgalmasan aviva tornazott. 6honap utan meglett azo erdemenye. :)

25 eves azota 20.hetet tölti a kislannyal.:)

2016. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manka68 ***** válasza:
Nem elég a gyógyszert szedni, kell a másik kettő is : diéta és mozgás. Nagyon nem mindegy mennyire jó az endodoki, és hogy betartja-e az utasításait. Én is mens mentist ajánlom.
2016. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!