Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szülnétek rend és tisztaságmán...

Szülnétek rend és tisztaságmániásnak? Párom gyereket akar de szerintem nagyon nincs képben azzal, mi az a gyerekvállalás.

Figyelt kérdés

Idősebb férfi, szóval nem is a kor a baj hogy tapasztalatlan felelőtlen suhanc lenne.


De kb múzeumi fegyelmet tart az extra drága luxus "kecóban", plusz merev, rigolyás, általában rugalmatlan, kikészül olyantol is, ha leejtek egy kanalat véletlen.


Ettől függetlenül intelligens is persze, nagyon jó beszélgetéseink vannak, szerelmes, csodálatos a kapcsolat, néha féltékeny ugyan de egészséges szinten belül, igazábol így boldogság van, nemsokára házasság.


És itt jón képbe a gyerek kérdés..

Ő sztem teljesen azt hiszi hogy ez olyan mint a filmekben, néha egy egy pelenkacsere néha fel kell kelni ejszaka, de amugy csupa mézes mázos.

Hát én meg mint nő ahogy látom, a gyerek belenyul marokkal a kajába szétdobálja, összefirkálja a falat, berohan a homokozóból es tengerpart lesz a házbol, nem lehet a méregdrága technikai eszköz sem előlhagyva, 2 meter magasságig semmi nem lehet veszélyes, (a medence is a szememben egyenesen egy halálfolyosó..), meg a stb-t is sorolhatnám.


Ha mindezt probálnám is megbeszélni vele, CSAK LEGYINT rá, hogy pl haverjánál is ossze van firkálva a fal pl, dehát gyerekek. Teljesen mást mond mint amilyen ő a valósagban.

De amugy meg kiakad csupán annyitol is, mint fentebb irtam, ha leejtek egy kanalat.



#rigolyás apajelölt
2021. máj. 3. 08:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Takarítóval, dadával lehet múzeumi rendet tartani, de én nem tennék ki egy gyereket ennek. Számomra a gyerekkor a pocsolyában ugrálás, a homokozás, sártorta sütés, firkálás, festés, rohangálás, nem az összeszorított fenékkel ülés, nehogy apa lebąsszon mert leette a gyerek a ruháját, és nem jön ki a spagetti folt.
2021. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A 10es nem tudom hogy csinálta, de én már azon nevettem, hogy hol eszünk. Én még az eszünkig sem jutottam el a gyerekkel, a macskát hamarabb tanítottam be időponthoz és helyhezszoktatáshoz.. Minden gyerek más, az enyém pl kényes a kézmosásra meg a vigyázzunk a természetre(amit sosem erőltettem, nem is szoktam gyakran), de lazán firkál bútorra, játékra, amit keményen megtorlok és jó példát mutatok jutalmazok meg minden és mégse.. pedig 7 éves már. Cserébe veszélyes helyzeteket már 1 éves kortól szépen felmért, nem csetlik botlik, viszont az étkezés pokol, dolgokat visszavinni pokol.
2021. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

tart valahol attol hogy en bármikor foghatom magam és lelépek vagy megcsalom.


mert ennyi rigolyával egyre nehezebben találna magának új párt.

2021. máj. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát Goldmund73, örülj neki, hogy neked ilyen habitusú gyerekeket adott az ég.


Nem minden gyerek ilyen ám, mondom ezt úgy, hogy az én fiam is könnyen nevelhető. De láttam testközelből barátnő gyerekét, rendszeresen nyaraltunk együtt, hogy a kiscsaj folyton azon morfondírozott, hogyan tehetne kárt, hiába volt következetesség, hiába volt fegyelem, hiába volt büntetés, őt mindez hidegen hagyta. A szülők pedig ugyanúgy nevelték a bátyját is meg őt is. Ráadásként a napközbeni alvásról igen hamar leszokott, az óvodában sem aludt már.


Szóval a következetes nevelés mellett bizony nagyon nem mindegy, milyen gyereke(ke)t dob a gép!

2021. máj. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy a gyerekkel nem-e "megakar fogni".

Az én családom is rendmániás és utáltam, hogy nálunk semmi izgi nem lehetett, mert piszkol.

2021. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de en élni nem birnék így. Te szakitottad, szagold, nyilván neked szabad döntésed, de en nem akarnám belekényszeriteni a gyerekem hogy így kelljen élni, milyen gyerekkora lenne így?
2021. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
96%

A válaszodból nekem is az jött le h elakarja érni h muszáj kegyen maradnod (egy gyerekjel azértvte sem ugrasz csak úgy a semmibe)

Tehát benne van a korban, van lóvé, szerzett magának egy mutatós cscsebecsét (téged) most meg kell valami amivel marasztal, mert megvenni nem tud.

Közben Te baromira nem akarsz gyereket (bocsi de nekem ez jön le)

Te nem állsz készen a gyerekvállalásra (amivel nincs is gond).

Miért fontolgatod mégis h engedsz neki?

Mert ha nem? Kirak?

2021. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mostohaanyám ilyen... hmmm, ha fél centivel odább tettük le a cipőt, vagy leejtettünk egy virslit a konyhában. Mellément a kv, stb már üvöltött és vágtatott oda hogy majd ő feltakarítja. (Mintha mi otthagytuk volna).


Folyamatosan feszült volt, élére állítva a dolgok, és persze mi meg nonstop azon idegeskedtünk, hogy most épp miért áll neki kiabálni.


Ha a párom ilyen lenne már nem lennék vele, gyereket meg pláne nem szülnék ilyen embernek.

2021. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Azért ne legyetek túl ítélkezőek, lehet OCD is (mint nálam enyhén). Bepánikolok ha bizonyos dolgok nem úgy állnak ahogy kell stb, de én ezt tudom kezelni. Lehet nekik súlyos formában jelentkezik, mint az anyósodnak utolsó.

Mindig mindenki elfelejti, hogy ez egy betegség, és csak viccként kezelik mint Monknál, de ez egy mentális betegség, a betegek rémképeket láthatnak pl. Elesnek a biciklivel és bedarálja a talpukat az aszfalt, vagy leesnek a lépcsőn babával a kézben és összevissza törik magukat, illetve a tisztaság, rendmánia, élére állított dolgok hiánya frusztraciót okoz, fizikai tünetekkel.


Ezt csak azért mondom, hogy ne törjünk pálcát.

2021. máj. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!