Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inszemináció előtt is kell...

Inszemináció előtt is kell mammográfia vagy elég emlőultrahang?

Figyelt kérdés
A BMC-ben első konzultáción az orvos nem mondta egyértelműen, hogy melyiket kéri, én meg be voltam kicsit feszülve, és nem jutott eszembe, hogy rákérdezzek. A tájékoztató lapon mindkettőt aláhúzta, a mammográfiát viszont be is keretezte, ez alapján azt gondoltam, hogy az kell. Aztán elmentem nőgyógyászhoz, ott az orvos hülyének nézett, hogy 40éves kor előtt nem csinálnak mammográfiát, én csak 27 vagyok. A háziorvosom is azt mondta, hogy a születendő babának nem túl jó, ha sugárterheljük a petesejteket, ezért az emlőultrahangnál maradtunk. Ezután felhívtam a radiológiát, hogy időpontot kérjek uh-ra, ők viszont azt mondták, hogy mindenképp mammográfia kéne hormonkezelés előtt, mert azon olyasmi is látszik, ami uh-n nem. Volt valaki inszemináción a BMC-ben? Mit kellett előtte csináltatni?

2021. máj. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Veled egy idős vagyok 3inszeminacion túl , sosem kértek tőlem sehol mammográfiát.

Nem a BMC re járok , de évek óta olvasok a témában sehol nem találkoztam ilyennel , bocsi ez nem segítő válasz tudom de nagyon meglepődtem .

Mindenesetre sok sikert kívánok az inszemhez 🤞🏻

2021. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most rendesen összezavarodtam :D Ráadásul olyan nehézkes most bárkit is elérni.
2021. máj. 5. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Másik intézetben volt nekünk is inszemünk, nem kellett sem mammografia, sem uh. Barátnőmnek bmc-ben volt lombikja, neki uh kellett 29 évesen. Hoxa-n vannak aktív fórumai minden intézetnek, érdemes ott megkérdezni, van bmc-s fórum is.
2021. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Mikor egyeztettek kérdezd meg mindenképp mert másképp kell felkészülni attól függően mit csinálnak .

De mindenesetre én nem vagyok orvos , de ha csak félre mondták és nem műtenek csak vizsgálat lesz , jobban jársz a hycosyval , az kevésbé kellemetlen :)

2021. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj bocsi nem ide akartam válaszolni :D

De mindenképp írd meg mi történt :)

2021. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj oda telefonálni, hogy mire is van pontosan szükségük. Én másik intézetet tudok leírni (Kaáli intézet), itt csak sima nőgyógyász kézzel kellett hogy csinálja az emlővizsgálatot. Adott róla egy papírt, és ennyi. Nem hiszem, hogy sugárzás kellene inszem előtt. Sok sikert kívánok😉
2021. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Végül email-ben megkérdeztem az orvost, de a válaszában sem adott egyértelmű választ, úgyhogy ez alapján úgy gondolom, hogy el fogják fogadni az uh-t. Biztos jelezte volna, ha mindenképp kell a mammográfia is.
2021. máj. 11. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!