Lombikosok, ti mindannyian elmondtátok a munkahelyen, hogy kezelésre jártok?

Figyelt kérdés
Most lenne az első lombikunk a nyáron, és azért érdekel a kérdés, mert jövő héten kezdek egy új munkahelyen. Eddig inszeminációink voltak, de akkor még suliba jártam, ahol egyszerűen vittem igazolást, ha orvoshoz kellett mennem. De a munkahelyen nagyon szeretném megoldani, hogy ne tudjon mindenki azonnal a problémámról (lehetőleg a főnök sem). Ti hogyan oldottátok meg a dolgot? Szóltatok, hogy miért hiányoztok?

2015. ápr. 12. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, a sok hiányzás miatt felmondhatnak, illetve elengedni se kötelesek - ellenben ha kozlod, hogy lombikbébi program, egyrészt kötelező elengedniuk, másrészt felmondási védelem láttam allsz
2015. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez szép első, csakhogy ő még most fog kezdeni a munkahelyen, szóval próbaidős lesz.

A próbaidő alatt meg indoklás nélkül kirúghatják. Ha csak nem valami ritka, nehezen pótolhat tudása, szakértelme van a kérdezőnek, akkor ezt meg is fogják tenni azonnal, ahogy bejelenti, h lombikozik.

2015. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, 6 hónapig próbaidőn leszek. Tudom, hogy úgymond "nem szép dolog" így kezdeni egy munkahelyen, de már több mint 4 éve próbálkozunk sikertelenül, így semmi garancia sajnos, hogy most egy-két hónap alatt összejön, ezért akartam már elkezdeni dolgozni. Pénzre is szükségünk van, már a lombik miatt is. Így mindenképp munkába akartam állni, de babát már olyan régóta szeretnénk, hogy nem szívesen várnék még 6 hónapot, ha egyszer itt lenne a lehetőség a lombikra. Ezért a dilemmám... A meddőségiben lehet este 6-7-es időpontot is kérni, így lehet, hogy pár vizsgálatot meg tudnék úszni feltűnés nélkül. Azt viszont tudom, hogy a leszívást és a beültetést biztosan napközben végeznék, ekkor hiányoznom kell mindenképpen.
2015. ápr. 12. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem próbaidő alatt voltam, szóval nem teljesen ugyanaz a helyzet, de nem mondtam el. Nem éreztem úgy, hogy bárkinek bármi köze lenne hozzá, illetve nem lehet tudni, sikerül-e, akkor meg minek meséljem el mindenkinek.

A leszívás napjára szabadnapot vettem ki, a beültetés meg csak félóra, utána mentem dolgozni. Egyiknél sem ültem otthon napokat, heteket, irodai munkát tudtam csinálni.

2015. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én elmondtam és nagyon megbántam.Igaz én ne vagyok probidőn.Ez volt a 4.sikertelen lombik és nekem megmondta a fönökőm,h ez az utolsó amit végigcsinálvelem.H nem sikerül és ujra akarok menni kirug....
2015. ápr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondtam el, mert lelkileg nem tudtam volna elviselni, hogy állandóan 30-an azt kérdezgessék, hogy na sikerült, nem sikerült, jaj, te szegény... Szerencsém volt, mert én 7.20-ra jártam, a főnökök, meg fél 9-9 körül és általában odamentem fél 7-re a lombik központba és így én lettem az első és beértem, de ha nem, csak szóltam előtte nap, hogy kések...A főnökömet nem érdekelte, mert csippantós rendszer volt, csak a 8 és fél óra legyen meg naponta.. ott csesztem el, hogy leszívás és beültetéek után két hét táppénzen voltam, mert csak feküdtem... ez miatt rúghattak ki...Leszíváskor kell 1 nap szabi, ha jól vagy..én mondjuk kórházba kerültem az első után, de utána már nem, nem kellett volna táppénzre mennem, a beülti meg 5 perc volt, ezután egyáltalán nem kell szabi...és 4 sikertelen fekvős lombik után, most, hogy egyáltalán nem fekledeztem, sikerült... Mármint, hogy nem feküdtem két hétig...
2015. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

5!

Valahol érthető nem? Olyan ember kell minden munkahelyre, akire lehet számítani. Így rád nem nagyon lehet. Így is csodával határos, hogy ennyit is vegigcsinalt

2015. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!