Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Köztes barnázás miatt nem jön...

Köztes barnázás miatt nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon új vagyok itt! Korábbi bejegyzéseket olvasgattam, de nem találkoztam hozzám hasonlóval.

Megpróbálom röviden leírni a történetet:

27 éves vagyok, párom 29. Babát szeretnénk 2020 augusztus óta. Sok vitamint szedek. Pm alulműködésem van(kezelt). Novemberben terhes lettem, januárban sajnos nem volt még szívhang, így missed ab. Először 35 napra, majd 32 napra és azóta 28 napos ciklusom van. Peteérésem van,LH tesztet valamint progit nézettem , ja és érzem is. Viszont a műtét óta ovulációtól egészen mensiig barnázok. (Kevés de kellemetlen ez is)Hormonpanelt nèztek, pm-et néztek, uh-n néztek. Minden tökéletes! Lehet hogy a barnázás miatt nem jön a baba? Aggódok. És a melleim missed ab előtt nagyon fájtak mindig. Ez azóta megszünt teljesen :(



2021. jún. 4. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi a progeszteronod az ovu után 7 nappal?
2021. jún. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A progeszteron szintem 33.

Erre a doktor azt mondta jó. Így sikerült az első baba is (30as progival)

2021. jún. 5. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Végülis. Mennyi mellette az ösztrogén szint? Az is lehet, hogy van egy relatív progeszteron hiányod. (Mikor az ösztrogén annyira magas, hogy a normál szintű progeszteron nem tudja rendesen kifejteni a hatását.) Nem tudom ki az orvosod, de lehet, hogy kérnék ajánlást egy kiváló endokrinológusra. (Nem hiszem, hogy sok van belőlük, és nem is tudok segíteni ebben, de nem gondolom, hogy normális, hogy az ovutól a mensziig folyamatosan vérzel.)
2021. jún. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lehet buta kérdés de az Ösztradiol az az ösztrogén ugye?

Az ösztrogén szintet a ciklus 3. Napi vérvételen nézték. Ott 119 lett :)

Endokrinológushoz járok magánba, mert ott foglalkoznak is az emberrel. Gyönyörűen beállította a pajzsmirigyem :)

Ő ránézett a ciklus 3. Napi eredményre, azt mondta szép nagyon! Minden eredmény a megfelelő értékek között van.

Amugy barnázok nem vérzek rendesen (tudom ez is vérzès), de nem annyira vészesen sokat. Szóval most a premens tablettát szedem, 3. Hónapja, bízva hogy elmúlik. Talán 3-4 napja semmi :)

Missed ab is bekavarhatott? És esetleg azóta valami ott sérülékenyebb?

Bocsi a sok buta kérdésért :)

2021. jún. 6. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ciklus 21 napján ez a progeszteron szint egy picit kevés. Nekem azt mondta a doki hogy 40 felett szeretik. Szóval lehet emiatt a barnazas. De 21 napon lenne jó az ösztrogént is nézni mellé és úgy az arányt egymáshoz viszonyítva. Illetve még esetleg prolaktint nézzétek mert sokszor ha az magas az is le tudja nyomni a progi szintet. Kortizol is hasonlóan működik.
2021. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Most elmegyek egy másik orvoshoz, hátha többet tud segíteni. De elvileg amiatt küldött így el vizsgálatra (3. Napi és 21.napi progeszteron) hogy ebből rájön miért barnázok.

Az a baj, most vagyok mensi előtt 4 nappal, és ma barnáztam picit és görcsöltem, ami alap esetben a beágyazódás is lehetne, de emiatt nehéz eldönteni. És őszinte legyek, megvisel. :(

2021. jún. 6. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tudom ez nagyon rossz. Mi 2 évet vártunk a babára. Nekem is volt barnazas, nekem pajzsmirigy okozta és onnantól hogy jók voltak az értekeim nekem elmúlt lassan illetve ovuláció utántol kaptam progeszteron pótlást. Lehet hogy neked is az még segítene. Keress egy jobb dokit szerintem. Keves az olyan orvos aki tényleg tudja hogy mit kell nézni. Én is voltam 3 nal mire megtaláltam azt aki tudott is segíteni.
2021. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!