Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni abban, hogy...

Tudnátok segíteni abban, hogy zajlik egy kivizsgálás, ha nem jön össze a baba?

Figyelt kérdés

Mielőtt elkezdtünk próbálkozni, már voltunk egy alap kivizsgáláson, mivel nekem sajnos endometriózisom van, de akkor alapvetően mindent rendben találtak szervi szinten, a férjemnek is rendben volt a spermavizsgálat eredménye, mégse jött össze a baba. :(

Most kell visszamennünk, és elkezdődik a kivizsgálás? Ilyen mi a menet? Elküldenek hormonvizsgálatra? Az első lépés az inszemináció, utána a lombik? Nagyon hosszú a várakozási idő?

Akinek van tapasztalata, örülnék ha leírná neki hogy volt. Nagyon el vagyok keseredve. :(


2021. jún. 7. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi így a klasszikus értelemben nem voltunk kivizsgáláson, mert nem akartunk sokat várni, ezért nekem a nőgyógyászom javasolt pár vizsgálatot.


Első körben a férjem ment el hagyományos spermatogram vizsgálatra, jó eredményei lettek, úgyhogy azt javasolták, hogy egyelőre nem kellenek speciális vizsgálatok, csak ha fél év múlva sem vagyunk sikeresek. Ezen kívül neki csak egy nagy labort csináltunk.


Nekem a ciklus 3. és 21. napján volt vérvétel. (A 21.-napi valójában az ovuláció utáni 7. nap, ez nekem később volt, nem a 21. napon). 3. napon FSH, LH, E2, tesztoszteron, SHBG, prolaktin a legfontosabbak és nézettünk AMH-t is. Ezeken kívül pajzsmirigy hormonokat (tsh, t3, t4), anti tpo-t és trak-ot. Cukorterheléses vizsgálatra is szoktak küldeni, ha PCOS irányba vizsgálódnak, de nekem ezt kizárták.


21. napon progreszteron szint ellenőrzés.


Eddig nálunk mindent rendben találtak, úgyhogy még egy ultrahangos petevezeték átjárhatósági vizsgálaton voltunk, és ezután ciklus monitorozáson, kb a 12. naptól 2 naponta az ovulációig.


Mi ezt egy ciklus alatt lezongoráztuk és többé kevésbé jók voltak az eredményeink, egy pár tanáccsal ellátva azt javasolták, hogy adjunk még 3 hónapot ennek. Nekem rendesen van peteérésem, úgyhogy egyelőre nem javasolják a stimulálást. Mi most itt tartunk konkrétan, várjuk, hogy történik-e valami ebben a 3 hónapban. Ha nem akkor végül is abban maradtunk, hogy magán úton megyünk tovább.

2021. jún. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is endometriózisom van. Az, hogy a várakozási idő mennyire hosszú attól függ,hogy melyik meddőségi központba szeretnétek menni. Mi decemberbe kértünk első konzultációra időpontot, március 1-re kaptunk. 2-szer műtöttek endoval (de valószínűleg most is van), a második műtétem júliusban volt, akkor csináltak átjárhatósági vizsgálatot, így az már megvolt mire mentünk a meddőségibe. Férjemnek pedig volt spermiogram vizsgálati eredménye mire mentünk + nekem terheléses vércukor vizsgálat.

Ezeken kívül ott helyben kiírták a további vizsgálatokat, amit egy vérvételből és nekem egy kenetvételből megcsinálták 1 napon.


Nekem kértek: AMH, hüvelyi UH, STD vizsgálatok (HIV, Hepatitis B és C, Syphilis) férjemnek szintén STD-t kértek + neked 1 éven belüli rákszürés eredmény kell még. Ha ezek megvannak, kezdhetitek is az inszeminációt vagy lombikot. Kb 2 hét volt mire minden elkészült. Mi inszeminációval kezdtünk mert átjárhatóak a petevezetőim. Eddig 1 sikertelen inszemen vagyunk túl, nemsokára kezdjük a másodikat. Ha az sem sikerül akkor még 1 lesz, mert lombikra úgy kell feliratkozni, nálunk elég húzós a várólista, és addig belefér 3 inszemináció.

2021. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ja és 3,21. napi ciklus hormonvérvételt is kérnek.
2021. jún. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!