Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Több mint fél éve nem sikerült...

Több mint fél éve nem sikerült teherbe esnem és el szeretném kezdeni a kivizsgálásokat. Merre induljak?

Figyelt kérdés

Nincs saját nőgyógyászom, ahhoz mentem eddig, aki épp rendelt. Most hová kell elinduljak? Nőgyógyászatra vagy meddőségi központba? Esetleg endokrinológus? Hogy működik ez az egész? Annyira tanácstalan vagyok és nem tudom hová forduljak segítségért.

Párom hová menjem vizsgálatra?

Lehet ezeket TB alapon vagy magánba kell menni mindenképp?

Köszönöm ha valaki segít!



2021. máj. 11. 20:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem vagy még 35, akkor fel év után nem indokolt a kivizsgálás.
2021. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Először a párod menjen. Andrológiára kell menni. Ott lesz neki egy fizikális vizsgálat, ultrahang (here), majd spermamintát kell adnia. Erre általában 40 perc áll rendelkezésre.

Férjem is volt. Nem egy fájdalmas dolog a férfiak vizsgálata, bár tény, nem szívesen mennek.

De a nő meg mehet minden évben rákszűrésre, szóval egyszer a férfi is kibírja.


Ha vele minden oké, akkor menj te is. Mivel minden normális nőgyógyász első kérdése, hogy a férfi volt-e már kivizsgáláson.


Neked egy általános vizsgálat kell, ultrahang, 3. és 21. napi hormonsor vérből. Ez az alap. Utána meg a leletek alapján mehetsz tovább.


Mi is végigcsináltuk. 1.5 évig tartott, mire teherbe estem. Gond nem derült ki.

2021. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
1! Miért nem? És ha pl kezelhető probléma merül fel, várjon egy évig? Miért? Ez logikátlan.
2021. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Először egy teljes nőgyógyászati kivizsgálás lenne jó, esetleg vérvétellel: nincs-e méhszáj seb, sem fertőzések, ciszta, stb. Ezt szerintem SZTK-ban is meg tudják csinálni.

Endokrinológiára is érdemes elmenni, ha jól tudom, az beutalóköteles, és lehet, hogy érdemes lenne privát orvost keresni. Ott ki tudják deríteni, hogy nincs-e pajzsmirigy gond a háttérben vagy esetleg PCOS.

Termékenységi klinikán mindent néznek, hormonszinttől kezdve a petefészek elzáródáson át, a korai klimaxig.

Szerintem párodat is meg tudják ott vizsgálni, nála spermaszámot fognak nézni, illetve azt, hogy mennyire mozgékonyak a kisfickók. Vagy esetleg urológiára lehetne még elmenni.

Ma már a meddőség legtöbb formája kezelhető, ne aggódj! Kezdjétek el mielőbb a kivizsgálásokat, hogy mielőbb kiderüljön a gond, ha van, és annál előbb elkezdhessék kezelni.

2021. máj. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem urológia, andrológia!
2021. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Páromnak először urológiára kellett mennie, onnan küldték tovább.
2021. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mi egyből andrológiára mentünk. Lehet, hogy kórháza válogatja.


Nyíregyházán andrológiára kellett mennie, a vizsgálatok után 40 perce volt produkálni spermamintát. Addig oda ment, ahova akart, nem kellett a kórházban maradni. Csak időn belül vissza kellett érnie.

2021. máj. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Á, értem!

Mi a fővárosban jártuk végig, ott nem volt időkorlát szabva. Mondjuk, nyilván nem lehet napokig ott ülni :), de azt mondták, hogy csak nyugodtan, nem kell sietni.

Nálatok annyiból jobb volt szerintem, hogy ha elég közel laktok a kórházhoz, otthon talán komfortosabb egy ilyen ügyet elintézni, mint "steril" körülmények között. Mi messze laktunk, lehet, hogy nálunk ezért oldották meg úgy, hogy bent lehessen elintézni.

2021. máj. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Volt szó róla, hogy hazajövünk, de mondta a férjem, hogy elintézi ő egyedül :).
2021. máj. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a jó hozzáállás :)

Én viccből utána szóltam, hogy értesítsen, ha elakad, segítek, de lepattintott... o.O :D Végül is, minden jól alakult :)

2021. máj. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!