Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Adenomyosis első terhesség...

Adenomyosis első terhesség után? Kifejtem lent a problémám.

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy második babát, viszont nem akar valamiért összejönni. Január közepén voltam legutóbb nőgyógyásznál, mert akkor 15 napos ciklussal jött meg egy trauma hatására. Azóta rendszeresen 24 naposak a ciklusaim. Szülés előtt is 24-25 naposak voltak, szóval mindig. 34 éves vagyok, idén február közepén hagytam abba a szoptatást. Az utolsó vizsgálaton kissé adenomiotikus uterust állapított meg. Azt mondta, hogy annyira nincs jelentősége ennek az elváltozásnak az esetemben, mert kicsi. Hormonvizsgálatra nem küldött el. Viszont idegesít ez az egész, már tavaly nyár vége óta próbálkozunk, igaz az orvos szerint a szoptatás volt az oka, hogy nem jött össze. Ennyi idő alatt - 4 hónap - visszaállhat a progeszteron szint, vagy befolyásolja a teherbeesést az enyhe adenomyosis is?

2021. jún. 17. 10:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Még annyit írnék, hogy az első császármetszéssel született. Semmilyen elváltozást nem látott Uh-on (külső, belső), a tüsző érett volt, a méhfal vastag. Többször jártam nála korábban, ugyanúgy semmi elváltozást nem talált.
2021. jún. 17. 10:48
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem azóta mi a helyzet veled? Nagyon hasonló helyzetben vagyok, szülés után enyhe adenomiózist állapítottak meg, de azt mondták ez szülés után előfordul, nem kell foglalkozni vele. Terhesség alatt nekem se láttak erre utaló jelet.
2023. jún. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!