Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sperma eredményekhez ért valaki?

Sperma eredményekhez ért valaki?

Figyelt kérdés

2 éve nem esem teherbe, elkezdtük a kivizsgálásokat nállam nagyjábòl rendbe van minden D vitamint kell szednem, valamint a TSH értékem 2,880 lett ezért kaptam rá gyògyszert.

A férjemnek az értékei nem jòk, ezért ő jövőhéten megy vissza az Andrològiára eggyeztetni hogy mégis hogyan tovább.

De már nagyon ideges, feszült vagyok. Esetleg ha valaki értene az értékekhez és segítene kielemezni hogy mégis mennyi az esélye hogy lesz gyermekünk azt nagyon megköszönném.


Spermaanalízis:

Mennyiség: 2,9ml

Ph: 7,7

Elfolyòsodás: normális

Viszkozitás: normális

Spermiumkoncentráciò:(millio/ml)

-1minta: 8,0

-2minta: 11,0


Spermiumszám:(millio/ejak)

-1minta: 23,2

-2minta: 31,9


Teljes motilitás: %

-1minta: 50

-2minta: 56


Progresszív motilitás: %

-1minta: 12

-2 minta: 16


Nem progresszív:

-1minta: 38

-2minta: 40


Immotilis:

-1minta: 50

-2minta: 44


Normal morfològia

-1minta: 1

-2minta: 2


Vitalitás:

-1minta: 80

-2minta: 85


Agglutináciò:

-1minta: 0

-2minta: 0


Fehérvérsejt:

-1minta: 0

-2minta: 0,2



2021. júl. 27. 16:52
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9,5M/ml-es oligo-astheno-teratozoospermia

Csökkent fertilitású ejakulátumra jellemző hagyományos spermaparaméterek.


Egyébként mire számíthatunk ha megyünk jövőhéten a dokihoz? Ilyenkor mi a következő lépés? Gyògyszer? Vérvétel? Injekciòs kezelés?


Utolsò előtti válaszolò megkérdezhetem nektek milyenek voltak az eredmények? És mennyi ido után sikerült a baba?

2021. júl. 27. 18:34
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

8/9. vagyok. Ugyanez volt a férjem diagnózisa, neki 10mil/ml volt, összspermaszám 15 mill, mozgás 50%, de leggyorsabb csak 5%. Morfológia 1%.

Ő elment egy alapos urológia vizsgálatra, nektek is ezt ajánlom. Ha anatómiai oka van, ott kiszűrik es lehet orvosolni. Néznek hormonokat /vérvétel/, baktériumokat-nincs-e fertőzés vagy ilyesmi és megnézik az anatómiát, nincs-e visszér, ez eleg gyakori ok például.

A férjemnél nem találtak semmit, erre azt mondta az orvos, nincs anatómiai oka, tehát életmódváltás. Rengeteg vitamint beszedett, sokat mozgott, odafigyelt az étkezésre, bár ezt nem olyan szigorúan. Fél évvel a “diagnózis” után terhes lettem, összesen kb. 1,5 évig próbálkoztunk.

2021. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát OAT.

Mi erre a diagnózisra egyből lombikra kaptunk javaslatot. Az szerepelt rajta, hogy "gyógyszeres kezeléstől javulás nem várható". Lehet, hogy nálatok más lesz a helyzet, a férjem eredményeire már nem emlékszem.

2021. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Egyébként 2,880 Tsh-ra más is kapott gyògyszert? Ma váltottam ki , éhgyomorra kell bevenni úgyhogy holnap reggel tudom elkezdni de bevallom picit félek
2021. júl. 27. 18:40
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Az lemaradt, hogy férjemnél valószínűleg veleszületett gond volt.
2021. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kicsit elkeseredtem, viszont utolsò előtti nektek gratulálok bárcsak nekünk is sikerülne természetes úton
2021. júl. 27. 18:42
 17/18 A kérdező kommentje:
Annyira jò egyébként siker történeteket olvasni, ilyenkor mindig azt érzem van egy pici remény még. Köszönöm mindenkinek aki ittvan és segít
2021. júl. 27. 18:44
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Drukkolok, hogy sikerüljön :) Azért is írtam le, mert nekem is sokat segített, ha ilyet olvastam.
2021. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!