Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik kezelés, kirúghat a...

Lombik kezelés, kirúghat a munkáltató?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe kezdjük a lombikot. Azt tudom, hogy a kezelés ideje alatt védelem alatt állok, ha bejelentem viszont ha nem sikerül akkor megszűnik a védelem és csak a következő kezeléstől lép újra életbe a védelem. A kérdésem az lenne, hogy ha határozatlan idejű szerződésem van akkor a 2 lombik közti időben ha úgy alakul kirúghatnak azért mert lombikozunk vagy határozatlan idejű szerződéssel nem?

2021. aug. 3. 04:26
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Azzal az indokkal nyilván nem, hogy lombikoztok. De ha akar valamit találni és mindenáron ki akar rúgni, akkor biztosan megtalálja a módját.
2021. aug. 3. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Egy teljes lombik eljárás 6 hónapra ad felmondási védelmet. Úgy kell a kezeléseket időzíteni, hogy folyamatos legyen a védelem, tehát 6 havonta újabb kezelést kell kezdeni, amíg nem jön össze a baba. Így nem tud kirúgni.


Annak viszont semmi akadálya, hogy ha lejár a felmondási védelem, akkor felmondjanak neked. Nyilván arra nem hivatkozhatnak, hogy a kezelések vagy azért, mert terhes leszel majd rúgnak ki, de egy rendes felmondás adható. Ugyanúgy, mint minden más munkavállalónak.

2021. aug. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
2: ez volt régen. Most már csak a kezelés ideje alatt vagy védett.
2021. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 most megnéztem a hatályos Mt-t, 6 hónap van benne most is.
2021. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
#4: az intézet által kiállított igazolás sajnos nem 6 hónapról szól.
2021. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen mindegy, hogy azon mi van. A kezdő dátumot kell igazolni és törvény szerint az 6 hónap védettséget ad, akkor is, ha a beültetés 3 hónap után van.
2021. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Fúúú hát nem tudom, hogy mit csináljak. Először azt gondoltam, hogy az lesz a legjobb ha egyenes leszek és elmondom a főnökömnek, hogy mi a helyzet, de azért tartok attól, hogy ha nem sikerül nehogy kirúgjanak. Először én is 6 hónapot olvastam a védelemről, de aztán több helyen láttam hogy csak a kezelés ideje alatt vagy védve. Most akkor melyik igaz?
2021. aug. 3. 14:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit fogsz mondani, hova jársz 2 naponta, meg egyik napról a másikra kell kérni a szabit?... :/ Szerintem érdemes elmondani, így a plusz szabadság is jár azokra a napokra.
2021. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Vagy elmész egy hosszabb táppénzre. Drukkolok. Én is hasonlóan vagyok.
2021. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) végülis úgy döntöttem, hogy elmondom, jobb az egyenesség, szabit nem biztos, hogy kell kivennem mert 3 műszakos vagyok. Ha éjszakás vagy délutános hétre esik az uh, akkor megoldom munka előtt vagy után. Beültetéstől viszont nem megyek dolgozni.
2021. aug. 5. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!