Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi problémával küszködő...

Meddőségi problémával küszködőknek kb. mennyi idő volt, mire kiderült, hogy mi a probléma? Illetve az első nőgyógyászati vizsgálattól számítva mennyi idő alatt jutottatok el a célig(Teherbeesés, vagy első lombik)?

Figyelt kérdés

2021. aug. 19. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Első próbálkozós után 4 hónappal már a nőgyógyásznál ültem cikluszavarral. Ekkor kezdődtek a vizsgálatok, gyógyszeres kezelések , várakozások stb.

3 évvel később került sor a sikeres lombik beültetésre. (Az első nem sikerült, és a covid miatt is csúsztunk olyan fél évet kb.)

2021. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban első nőgyógyászati vizsgálat, folytatás a férjem kivizsgálása után. Az ő időpontjaira vártunk a legtöbbet. Márciusban csak júniusra kaptunk urulógiára időpontot, onnan beutalóval andrológiára június közepére. Nála van a gond, a nőgyógyászom az ő lelete alapján automatikusan meddőségibe irányított. Június vége első konzultáció a meddőségiben. Azóta csináltatjuk a vizsgálatokat. Emlő uh az utolsó időpont, ami augusztus 31-én lesz. (magánban mindez egy hónap alatt lezavarható).

Nekünk így a tényleges kivizsgálás 2 hónap. Októberben kezdünk.

2021. aug. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy év után mentem a szokásos nőgyógyászati vizsgálatra, oott azt mondta az orvosom, először a férjemet vizsgálják ki. Ott kiderült, hogy bizony nála van a gond, amit rögtön kezelésbe vettünk. Annak ellenére, hogy az eredmény tényleg rossz lett, fél év múlva terhes lettem. Én nem voltam speciális vizsgálatokon, mikor már terveztem, hogy elmegyek, sikerült. A ciklusom pontos volt, peteérés minden hónapban, ezt figyeltem.
2021. aug. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván nem mindegy, hogy mi a gond a férfinál. Nálunk olyan alaki eltérés van az összes katonájában, ami miatt az inszemet is kihagyjuk, mert magától nem fog célt érni. Ennek ellenére egészséges hordozó anyaga van, csak az alakja torzult el valamiért.
2021. aug. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

1 év próbálkozás után mentem az orvosomhoz hogy valami nem oké,mert van már gyermekem és tesot akartunk de nem akart jönni.

Kiderült hogy teljesen leállt a petefészek müködésem,nincs peteérésem. Férjemmel minden rendben. Probálkoztunk gyogyszerekkel elöidézni a peteérést de egy évig igy se lettem terhes. Oktoberre van idöpontunk az elsö lombikra. Tehát 2 éve várjuk a mi kis csodánkat.

2021. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Első gyermek spontán fogant.

Második 1 év próbálkozás után (ebben fél évig meg sem jött) mentem el komolyabb kivizsgálásra.

Pco IR magas prolaktin nagas tsh.

Dieta és gyógyszerek segítségével rendeződött a ciklus, fél évre az orvoslátogatas után fogant a lányom

2021. aug. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem úgy, hogy egyáltalán kiderült volna, hogy mi az akadályozó tényező. Derültek ki dolgok - pl. a meddőségi kivizsgálás során kiderült, hogy szanaszét vannak a hormonjaim, az se biztos, hogy van peteérésem, férjem spermaképe se kielégítő, magas a prolaktinem (ezt levitték gyógyszerrel), alacsony az AMH-m (ez aztán kicsit emelkedett). Azt mondták, hogy korai petefészek kimerülés, de hogy ez MITŐL van, azt nem tudták megmondani, így nem is kezelték. Ezen kívül én saját szakállra csináltam egy IR vizsgálatot, így kiderült inzulinrezisztencia is, amit szintén nem kezeltek. Az első meddőségi nőgyógyászati vizsgálattól számított kb. 2,5 év múlva szültem meg, természetes úton megtermékenyüléssel.
2021. aug. 20. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
#7 nem tudom, olvastad-e már, de egyeseknek a Q10 segített AMH értékeken javítani.
2021. aug. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8: nekem a meddőségi doki mondta, hogy a Q10 javítja a petefészek állapotát. Kétpofára toltam emiatt, napi 1000 mg, egy vagyon volt, de bejött. Viszont akkor már nem méregettünk AMH-t, nem derült ki, az javult-e. A korábbi javulás alatt meg nem szedtem Q10-et.
2021. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

2017 év elején vágtunk bele a baba projektbe. Egy év sikertelenség után mentem kivizsgálásra. Kiderült néhány probléma pl. miómák, letapadt petevezetők, enyhe pajzsmirigy alulműködés. Közben a férjem eredménye is rossz lett: a morfológia 99% eltérést mutatott. Emiatt nála többször megismételték a vizsgálatot, és mindig hónapokat kellett várni az eredményre. Közben tömte magát vitaminokkal, hogy legközelebb jobb legyen. Számottevő változás nem volt. Mire bemutattuk a meddőségin a legfrissebb eredményeit, közölték, hogy az enyém közben elévült, így kezdhettem elölről. Akkor legalább már a pajzsmirigyem rendbejött a sok vitamin és nyomelem hatására.

Közölték velünk, hogy csak a lombik jöhet szóba. Várólistára kerültünk, időpontot nem kaptunk. Mivel addigra már másfél év eltelt a vizsgálatokkal, előtte meg ugye egy év próbálkozás, a férjem vette a kezébe a dolgokat. Nem akartuk csak várni, hogy majd egyszer kapunk időpontot, így elment még alaposabb kivizsgálásra, hogy kiderüljön mitől rossz a spermaképe. Megtudtuk, hogy kétoldali herevisszere van, amit lehet műteni. Jelentkezett műtétre, de oda is várni kellett több hónapot, csak nem annyit mint a lombikra. Már megvolt az időpont, nagyon bíztunk benne, hogy az a műtét meghozza az eredményt, és nem is lesz szükség lombikra. Végül a műtét előtti hónapban spontán terhes lettem, összesen 3,5 év várakozás után. Idén májusban szültem.

Külföldön tehát nagyon sokáig tartottak a kivizsgálások, de legalább minden ingyenes volt. Magyarországon szerintem gyorsabban megy.

2021. aug. 24. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!