Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lehet a fő oka a nagyon...

Mi lehet a fő oka a nagyon alacsony lh, fsh és ösztrogén szintnek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1,5 éve hagytam abba a fogamzásgátlót több, mint 10 év után. Az első néhány hónapban még megjött a menstruációm, bár csak 1-1 napig tartott és mennyiségre is minimális volt. Inkább pecsételés, mint rendes vérzés. Tavaly október óta viszont egyáltalán nincs ciklusom. Év elején voltam egy általános laboron, ott mindent rendben találtak. Nincs IR, pajzsmirigy alulműködés. A nőgyógyászom megnézett ultrahangon, nincsenek cisztáim.

Tavasszal covidos voltam, elég sokáig elhúzódott, sokáig voltak poszt covidos tüneteim.

A héten voltam egy komolyabb kivizsgáláson, ahol minden női hormonértéket megnéztek. Az lh, fsh és ösztrogén értékeim rettenetesen alacsonyak, a kortizol szintje viszont az egekben van.

Természetesen bejelentkeztem a nőgyógyászomhoz, de csak novemberben tud fogadni, így addig is szeretnék tájékozódni. Valaki volt/van hasonló helyzetben?



2021. okt. 20. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Meg tudod írni a 3. napi hormon sort és a terheléses inzulint?
2021. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A hormonproblema nem a nődokira, hanem az endokrinologusra tartozik, azt keress.
2021. okt. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mennyi az az alacsony és mennyi az az "egekben van"?
2021. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

LH: 0,64 mIU/ml

FSH: 2,55 mIU/ml

Ösztrogén: <55,1

Kortizol:759,82 nmol/l


3. napi hormonsort nem tudtak nézni, mert nincs ciklusom így nem lehet tudni melyik szakaszban vagyok.


Glukóz 4,2 mmol/l

Glukóz 60 perc 4,8 mmol/l

Glukóz 120 perc 3,2 mmol/l


Inzulin 3,5 uIU/ml

Inzulin 60 perc 47,88 uIU/ml

Inzulin 120 perc 31,3 uIU/ml


A nőgyógyászom endokrinológus is, megbízom benne, csak rossz érzés, hogy heteket kell még várnom mire értékelni tudja az eredményeimet.

2021. okt. 21. 18:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor gondolom Cushing. Más eltérés nincs? Prolaktinszint rendben?

Hasra hízás? Szőrnövekedés? Lila striák?

2021. okt. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A többi értéknél nincsen eltérés. Nézték az AMH, ACTH értékeket is, azok is rendben vannak. Nem vettem észre semmilyen külső változást, egyedül annyi, hogy sokkal pattanásosabb lettem, utoljára tinikoromban volt ilyen csúnya az arcom. A tesztoszteron szintet is nézték, az inkább alacsony.
2021. okt. 21. 19:17
 7/15 anonim ***** válasza:
Hypogonadotrop hypogonadismusra keress rá, létezik egy pár oka.
2021. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
33%
Dehát ez ir a javából, nem is kicsit.
2021. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is IR, és az okoz minden más eltérést. De majd a doki okosabb lesz. Jobbulást.
2021. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az IR nem okoz alacsony LH, FSH meg ösztrogénszintet. Erre meg max a nagyon-nagyon szigorú dokik fogják rá, hogy IR, de a masszív IR-től nagyon nagyon messze áll.
2021. okt. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!