Hashimoto nehezíti meg a teherbeesésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Immáron 8,5 éve próbálkozunk a családalapítással.


-Az első év sikeretlensége után elkezdtünk vizsgálatokra járni, hogy mi is lehet a baj.

-Férjemnél nem találtak semmit.

-Nálam volt néhány kisebb beavatkozás (méhszájseb fagyasztás 2x, polip)

-Endokrinológus által kért vérkép dobta ki a Hashimoto-t (antiTPO >1300) amit elkezdtünk kezelni 50mg Euthyrox-al, ez levitte a TSH-t 1,2köré

-Eközben enyhe IR-t is megállapítottak, így ehhez alakítottam az étrendem.

-További sikertelenségek után bejelentkeztünk a Kaáli intézetbe, ahol több vizsgálat után petevezeték elzáródást állapítottak meg, így csak a lombik maradt.

-4 embriót kaptunk eddig vissza, mindegyik alkalommal még csak pozitív tesztet sem tudtam produkálni.


Összesítve:

-Több endokrinológus után, gyógyszerrel, az antiTPO továbbra is >1300

-Minden hormon és vérvizsgálati érték jó

-Peteérésem és ciklusom is normális

-Ételintolerancia miatt jelenleg glutén, tej-, borsó-, tojásfehérje mentes étrendem van

-Minden szükséges vitamint és ásványi anyagot szedek

-A hashimoto miatt muszáj jódmentesen étkeznem


és még mindig semmi... :(


Van aki szerint az anti TPO az oka, mások szerint nincs hozzá köze.


Volt akinek sikerült valami megoldást találnia hasonló problémára? Esetleg jódot mégis kellene szednem?

Bármilyen ötletnek, tanácsnak nagyon örülnék!


Előre is köszönöm!


36/L



2021. nov. 7. 16:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

#9

Köszi a válaszod.Gratula akkor a babához.Örülök,hogy Neked is sikerült teherbeesned.

Akkor most már biztos vagyok benne, hogy nem a Hashimoto okozza a meddőségemet. :(

2021. nov. 7. 18:28
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
7esvagyok, először is, köszönöm szépen, igazán szerencsés vagyok mert 38 évesen elsőre jött a baba 🙃 Sosem szedtem jodot, sőt, terhesvitaminbol is jód menteset.
2021. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
7es vagyok, amúgy azt szerettem volna még írni hogy fonokomek is lombikosak voltak, nem sikerült aztán egyszer csak 2 év után spontán teherbe esett a felesége, most november 2an,szült 🙃 Szóval ne add fel, tudom, nálatok ez már több mint 8 éve tart, drukkolok nektek
2021. nov. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia, egy immunológiai vizsgálatra érdemes lenne elmennetek. Mindenképp nézessetek NK funkciót is. Sok esetben ez okozza a problémát, ha megtapadási gond van.
2021. nov. 8. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#7

Örülök,hogy ilyen szerencsés voltál,hogy elsőre sikerült.Köszi a biztatást :)


#14 Köszönöm szépen a válaszod,mindenképp megnézetjük,amit írtál.

2021. nov. 8. 08:49
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
Hashimoto esetén érdemes lenne elhagyni a gabonákat (nem csak a glutén tartalmút, de minimum azokat) és a tejtermékeket egy időre, aztán csináltatni egy labort, hogy van-e változás (kb 3 hónapig).
2022. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!