Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Egy endikronológus azt írta a...

Egy endikronológus azt írta a leletemben, hogy gyanút lát PCOS-re. Lehet tényleg az?

Figyelt kérdés
Azóta voltam vervetelen, az összes hormonertekem tökéletes. A menstruációm 29-31 nap között mozog (volt már egyszer 33, de nem jellemző). Eddig még egyszer sem maradt ki. Semmi más tunetem sincs. Azóta voltam egy másik nőgyógyásznál, és ő azt mondta, hogy ilyen hormonértékekkel nem is lehet PCOS-em, meg is vizsgált, rendben ítélte meg (azt mondta, hogy az éretlen tuszok lehetnek normálisak). Most kire kellene hallgatnom? Nagykn félek ettől a PCOS-től, és hogy majd teherbeesesi problémáim lesznek

2022. jan. 5. 00:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pcos+ ir mellett írom neked, soha nem maradt ki menzeszem, maximum nem tankönyvi 28 napos ciklusom volt hanem 18 évesen 21 napos majd később 35-40 nap közötti.


Egy inzulinterhelésre nem ártana elmenni.

2022. jan. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mik a tüneteid? Miért mentél endokrinológushoz?
2022. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
A pcos kriteriumrendszere szerint 3 dologbol 2-nek meg kell lennie. Rendszertelen verzes vagy ovulacio hianya, magas androgenszintek a laborban vagy annak tunetei, es pco-s jellegu perefeszek. Ha rendszeres a mensid, ovulalsz is, nem vagy szoros es jok az androgenszintjeid, akkor nem vagy pcos….
2022. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Inzulin rezisztencián is voltam, az negatív lett
2022. jan. 5. 08:49
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Van olyan orvos aki valamiert belebeszeli a petefeszkekbe h pcos... En sem ertem, hisz ugyanazt tanultak. Valoban, ha a leleteid jok, nincsenek panaszaid, valószínűleg eretlen tuszoket latott.
2022. jan. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Azért kiváncsi lennék arra a tökéletes hormon meg terheléses laborra. Valami csak van benne, amitől pcosre gyanakszik a doki.
2022. jan. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ehhez a doktornőhöz nem mentünk vissza, mert nagyon sok pénzt kért (első vizsgálat 40 000 forint volt...), de minden a tartományon belül van. Tesztoszteron szint inkább alacsony mint magas. Ezt egy másik nőgyógyász jóvá is hagyta, mondta hogy ez egy peldaszeru lelet.
2022. jan. 9. 18:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy tartományon belül van semmit nem jelent.

Mit mondott mi miatt gyanakszik erre?

2022. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az uh miatt
2022. jan. 9. 19:44
 10/11 A kérdező kommentje:

Ő a verkepemet nem látta, mert túl drága volt...

A másik nőgyógyász azt mondta, hogy szerinte vagy pénzt akart kiszedni belőlem vagy csak nem ért hozzá, mert ott van az uh-mon is egy szép érett tüsző és a verkepem is jó. Mutatott is egy uh-t, hogy milyen egy pcos hüvely.

Ez meg kellett volna nyugtasson, csak nem tudom, hogy kinek van igaza...

2022. jan. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!