Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vetélés után trombozis hajlam...

Vetélés után trombozis hajlam vizsgálata? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok 2 hete volt egy vetélésem műtéti befejezéssel. Ma a háziorvosom azt javasolta vizsgáltassam ki a trombozis hajlamot. A kórházban semmi segítséget nem kaptam merre menjek. Most egy oldalon találtam egy laboratóriumot ahol vizsgálnak ilyet. Ez elengedo lehet? [link]

2022. febr. 16. 14:54
1 2
 11/13 Vexike ***** válasza:

Először is sajnálom a vetélést! Nekem volt trombózisom, és szövődményként tüdőembóliám is az egyik lombiknál. Utána TB alapon kivizsgálták ( a kórházi belgyógyászat adta oda a beutalót), de vagy fél évet kellett várni rá, egyrészt azért is hogy a trombózis rögök lemenjenek addig.

Neked érdemes, amit itt mondtak, a Synlab, vagy a MOM parkban is van egy trombózis központ, ott is van egy teljesebb panel vizsgálat, nekem ez 5 éve volt kb 125 OOO Ft ott. Viszont jó lenne azért ha egy orvos (belgyógyász, vagy egy immunológiához is értő nőgyógyász) megmondaná neked hogy miket nézess meg, mert sok faktora lehet a trombózis hajlamnak, a Leiden mutációtól a PAI-1, MTHR faktor és még sok más. De lehet a Synlab-nak is van már ilyen panelje, amiben több mindent is mérnek. Nekem sem tudta anno felírni ezeket a spéci vizsgálatokat a házi orvosom anno.

2022. febr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Vexike ***** válasza:
Szerintem amit a képen csatoltál az nem elég, lehet, hogy ezek a súlyosabb trombózist okozó faktorok, de van még más is. És ha van hajlamod, akkor azt jó tudni, mert akkor vérhigítóval kell csinálni a terhességet. Sőt, már lehet előtte is kicsit. De én nem vagyok orvos, azért lenne jó, valaki aki ezt felügyeli neked. Nekem anno amúgy megoszlottak az orvosi vélemények, a nőgyógyászok hajlamosak jobban félni attól, ha valakinek trombózis hajlama van, de a belgyógyászok meg azt mondták, hogy nem kell attól félni annyira egyáltalán, csak nyomni kell a vérhigítót. Persze ugye nem mindegy, hogy ha van hajlama az embernek, melyik faktor az, mert a Leiden mutáció sokkal többszörös veszély a trombózisra mint némelyik más hajlamosító faktor.
2022. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Megyek nőgyógyászhoz tőle fogom kérni a beutalot :) van egy ismerősöm, egyszerre veteltunk el, ő most volt ennél az orvosnál, és elkuldte erre a trombozis vizsgálatra :)
2022. febr. 18. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!