Hogy tudnak mások ebben a vírushelyzetben a babavállalásra koncentrálni?

Figyelt kérdés

Szeretnék én is erre összpontosítani de a stressz, a bizonytalanság , a kiszolgáltatottság úgy elveszi a figyelmemet illetve a jókedvemet, káosz az érzelmi életem mert nem tudok magabiztosan a gyermekvállalásra tervezni…


Ti, vagy ismerősötök hogyan oldották meg ezt a problémát, hogy lehet ezt az egészet figyelmen kívül hagyni, vagy túllépni rajta?


2022. febr. 21. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az orosz ukran haborus bizonytalansag nagyobb problema. Aki gyereket akar es mar vart mondjuk 8 evet,az nem fogja abbahagyni,mert jott egy virus...
2022. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy nem foglalkozok vele. Nem tagadom a vírust, nem lázadok, hordom a maszkot, betartok mindent de ezen túl nem téma.
2022. febr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Ugy hogy nem nézek tv-t és igy elkerülöm a felesleges, megtévesztő infókat.

Voltam covidos, oltatlanul, jobban viseltem mint egy sima influenzát

2022. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem én sem, szerintem már tart ott ez a Covid hisztéria, hogy senki nem veszi annyira véresen komolyan, hogy ehhez kötné a gyerekvállalást.

Én sem vagyok vírustagadó, de egy kis hőemelkedéssel és 1 hetes náthával vészeltem át akkor még oltatlanul a vírust.

Mire terhes lettem, már volt 2 oltásom, nem is tervezek többet, 33.hétig dolgoztam, busszal jártam maszkot hordtam/hordok minden nagyobb, zárt helyen, sokszor mosok kezet, alaphigiéniát betartom, lekopogom kutya bajunk. Mégis miért stresszelsz ezen vagy miért érzed kiszolgáltatottabbnak magad most, mint alapból?

2022. febr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
A helyén kezeltem a dolgot, úgy. Nem pestisjárvány van, amikor szültem (1éve) nem volt háborús helyzet. Fogorvos vagyok, nem okoz gondot a védekezés, hiszen a munkám legfontosabb része volt mindig is, hogy megfelelő ruházatban legyek, alapszabály, hogy mindenkire HIV pozitívként tekintünk, hiszen mi direkt érintkezünk emberek nyálával, vérével, gennyel, nekem át kell ölelnem a beteget, hogy betömjem a fogát. Nem lettem beteg. Be kell tartani néhány alapszabályt és együtt lehet élni ezzel a helyzettel. 100 éve még attól lehetett rettegni, hogy hány gyereked marad életben a 8-ból, te magad belehalsz-e a szülésbe, lesz-e járványos gyermekbénulás vagy szamárköhögés, elviszik-e a férjed/fiad háborúba. Ahhoz képest ez a koronavírus wellness.
2022. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valami más áll annak a hátterében, hogy nem vagy biztos a gyerekvállalás an, csak a covidra fogod.


Mi 1,5 éve próbálkozunk a babával, ha el se kezdtük volna nem is tudnánk hogy mennyi kezelendő problémánk van és ha tovább várunk lehet sose lehetne saját gyerekünk.


Azon kívül hogy maszkot kell hordani néhol, az én életem konkrétan semmilyen módon nem befolyásolja az hogy most "vírus van".

2022. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
A vírus elején még volt némi "meghőkölés" bennünk, az esküvőnket halasztani is kellett, így a babaprojektet is halasztottuk, de szerintem az eleje még valahol ijesztő is volt, amíg nem lehetett igazán tudni mi lesz ebből, illetve a pánikkeltés ment ezerrel. Ma már abszolút a mindennapjaink része. Tudom mire kell számítani a kórházban szülésnél, átestem a betegségen várandósan és túléltem, a baba jól van... szóval ennyi.
2022. febr. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Csak én élek úgy most is, ahogy a vírus előtt? Semmiben nem tapasztaltam akadályt, hátrányt, pedig még oltva sem vagyok. Munkám is van, családom is megvan.
2022. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Én nem értem a kérdést teljesen. Tehát a babaprojekten vagytok még? Akkor nem kell koncentrálni semmire, csak szexelni kell minden másnap a fő időben, és ha minden oké, akkor jönni fog a baba ha stresszelsz a covid miatt, ha nem.
2022. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed jónak és biztonságosnak, akkor ne csináld. Gondolom, más jobban vágyik rá, jobban el tudja engedni ezeket, kevésbé szorongós típus. Nem kell túlkattogni az életet, mert akkor ez történik. Megtorpansz, nem haladsz, befeszülsz.
2022. febr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!