Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Clostylbegyt segíthet teherbe...

Clostylbegyt segíthet teherbe esni, ha elvileg semmi probléma sincs? tapasztalatokat kérnék, aki szedte.

Figyelt kérdés

Kedves Válaszolók!


Lehet hosszú lesz a történetem, de tanácstalan vagyok.

Nagyon fiatal, 9 éves voltam, amikor megjött az első menstruációm, ami érdekes módon pontosan 14 éves koromig mérnöki pontossággal minden hónapban megérkezett. Amint beléptem a kiskamasz korba valahogy megszakadt az idáig pontos etap, és hetek, aztán már hónapok maradtak ki.

Természetesen (akkor még) anyukámmal elmentünk nőgyógyászhoz, hogy mi lehet a probléma, erre azt a választ kaptam, hogy "Még olyan fiatal, ez teljesen normális", így egy időre "elengedtem" az aggódást, elvégre egy orvos azt mondta teljesen normális. Ahogy közeledtem a felnőtt korhoz viszont már egyre jobban zavart, hogy még mindig nem állt helyre a ciklusom.

Itt el is érkeznék napjainkhoz, jelenleg 24 éves vagyok, van egy csodálatos férjem, akivel bizony már nagyon szeretnénk kisbabát, de hiába próbálkozunk, nem szeretne megfoganni.

Az elmúlt években legalább 5 nőgyógyász és 2 endokrinológus látott.

A vér eredmények, ultrahangok alapján az orvosok semmi problémát nem fedeztek fel. A vérképeim jók lettek, ultrahangon azt mondták "nagyon szép a méhem és petevezetékem" (amit elég fura volt hallani), nincs pajzsmirigy problémám, túlsúlyos sem és cukorbeteg sem vagyok.

Az egyik orvos tanácsára elkezdtem szedni barátcserje kapszulát és gynex cseppet, de sajnos a ciklusom ugyan úgy össze-vissza jön meg és a baba sem fogant még meg.


Arra gondoltam, mivel nagyon jókat hallottam eddig a Clostylbegyt nevű tablettáról és a tüszőrepesztő injekcióról, hogy az egyik orvossal megpróbálom felíratni, hátha minket is megszáll a gyermekáldás.


A kérdésem az lenne, hogy akik szedték ezt a gyógyszert mennyire volt sikeres a kezelés, illetve milyen módon lehet ezt felíratni az orvossal?


Előre is köszönöm a válaszokat!


További kellemes napot!



2022. márc. 22. 08:12
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez 21. napi vv, akkor nem volt ovuláció a progeszteron alapján.

Azért egy 3. napi vv-t is néznék, LH/FSH arány nem tűnik egészségesnek, de ez 21. napon nem feltétlenül mérvadó.

2022. márc. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik, hogy a alap hormonokat a 3. ciklus napon kell nézni, majd progeszteront ovuláció utáni 7. napon. Ha neked mondunk 35 napos ciklusod van akkor hiába nézik a 21. napon, neked akkor még lehet nem volt ovulációd, de még lehet.


A férjednek is el kell mennie sperma vizsgálatra (tb-re vidéken nehezen elérhető, nagyváros magánintézményeinek a honlapján keress rá, kB 25.000 Ft az alap vizsgálat)


AMH-t sima nőgyógyász nem tud kérni tb-re, de 24 évesen nem is olyan egetverően fontos. A petefészek szék tarzalékát mutatja, de úgy hogy világ életedben ritkán menstruáltál és 24 éves vagy még elég kicsi annak a valószínűség hogy kimerüljön a petefészked (ez 30 felett lényeg). Ha magas az pcos-re utalhat, de az más olcsóbb vizsgálatokból is kiderül egyértelműen.


3 pontos cukorterhelésre érdemes még elmenni, endokrinológus tud beutalót adni.


Utána ultrahangos ciklus követésre kell menni, ahol megnézik van-e peteérésed. Megnézed hogy az utóbbi időben milyen hosszú volt a legrövidebb ciklusod, abból visszaszámolsz 16 napot és akkorra kérsz idópontot ultrahangra. (tehát ha 35 napos volt a legrövidebb ciklusod akkor 35-16=19. nap környékére kérsz) Ha nem látnak tüszőt ismétlés pár nappal később.


Ha nincs peteérésed akkor jön a clostybegit. De előtte meg kell nézni átjárhatóak-e a petevezetékeid. Ha tudsz szerezni beutalót tb-re ott röntgennel nézik, utána 3 hónapig nem szabad teherbe esni a sugárzás károsító hatása miatt.

Vagy magánban ultrahangos vizsgálat (hycosy a neve), vidéken kB. 45.000 Ft, és még akár abban a hónapban lehetsz terhes.


Ha átjárható a petevezetéked, a férjed értékei rendben vannak, a cukorterhelés alapján az inzulinod nincs elszállva, és nincs túlsúlyod, na akkor jöhet a clostybegit.

2022. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Mindenhez nem értek, de egy dolog egészen biztos: nagyon alacsony az ösztrogén szinted, azért nincsen peteérés. Én körülbelül ugyanilyen értékre (74) ösztrogénpótlást kaptam, Trisequens tablettát.
2022. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!