Ebben az esetben velem mit csinálnak lombik előtt?

Figyelt kérdés

Kiderült,hogy a férjemnél van a probléma. Kevés is,nem is mozognak,sérültek is.

Nekem volt 3.,21.napi vérvétel,klamidia teszt,leoltás,nagylabor, uh-k tömkelege, és minden rendbe. A ciklusom 28 napos. Lombikra kell mennünk nagy valószínűséggel. Ha nálam mindem oké,akkor is mindenféle hormonkezelés kell előtte? A férjem hormonjai is rendben vannak,neki gyulladás volt/van a szervezetében ez okozhatja a bajt,pedig ő is szedett már több gyógyszert mikor kiderült a gyulladás. Nekem lesz még egy átjárhatósági vizsgálatom+méhtükrözés.



2022. máj. 19. 05:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy stimulálnak. Mivel rossz spermaképnél ugyanúgy fontos hogy legyen sok petesejt. Ezen kívül valószínű, hogy ICSI eljárást alkalmaznak majd.
2022. máj. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hormonkezelés Neked is ugyanúgy kell, hiszen a cél 8-12 petesejt kinyerése (ideális esetben). Ennyit pedig nem érlel a női szervezet hormonok külső hormonok nélkül; arról nem is beszélve, hogy azt is szabályozni kell hormonokkal, hogy ezek a petesejtek lehetőleg egyformán érjenek, és ne repedjenek meg még a leszívás előtt.
2022. máj. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom, hogy Magyarországon hogy van, de itt lehet kérni olyat is, hogy a teljesen normál ciklusban érett petesejtet termékenyítsék meg mesterségesen. Ilyenkor sokkal kevesebb hormont kell szedni, csak annyit, ami biztosítja, hogy tuti legyen peteérésed. Oké, nem lesz 10 db, csak 1-2.


Én most így fogom, mert engem túlstimuláltak legutóbb, ami nagy fájdalmakkal járt, és ráadásul hamarabb is kilökődtek a petesejtjeim, pedig beadtam a szükséges injekciókat ez ellen,

és mégis, a leszíváskor nem volt már csak 3, amiből végül 2 maradt meg. (Terhes is lettem, de 10 hetesen missed ab lett)

2022. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Férfi oldali problémánál biztos nem csinálnak természetes ciklusban leszívást, mivel egyáltalán nem biztos, hogy az az egy megtermékenyül. Ha több van, több esélyt adnak.
2022. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha férfi probléma van akkor is ugyanúgy hormonkezelnek mert több petesejtre van szükség és Icsi lombik lesz valószínű vagy Fertile Chip ha annyira gáz a helyzet.

Átjárhatósági felesleges lombik előtt,méhtükrözésnek van értelme.

Átjárhatósági inszemináció kapcsán lényeges.

2022. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig létezik IVF/Icsi natural... egyéni megbeszélés meg természetesen pénz kérdése. Az, hogy ti csak az állami részét ismeritek, az nem jelenti azt, hogy más opciók nincsenek.
2022. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon most már csak állami van 🤦

A másik, tudom miről beszélek mert mi ezért nem mentünk lombikra, mert sehol nem csináltak ilyet. Szóval az, hogy létezik mint eljárás, nem egyenlő azzal hogy minden esetben meg is csinálják. És mivel ők értenek hozzá,én meg nem, ezért inkább nekik hiszek.

2022. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen,csak állami van jelenleg.Nem úgy van hogy én ezt meg azt kérek.

Próbáltam de nem vált be:D

Ők döntik el hogy milyen eljárással csinálják meg a lombikot.NEAK oldalán olvassatok utána ti akik nem hiszitek el mi a helyzet🤷‍♀️.

Több ismerősöm bosszús is amiatt hogy államosítás történt mivel így több lehetőségtől amit szeretnének elesnek így marad a külföldi lombik mivel ott van Icsi Natural.

2022. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Külföldre kell akkor menni, ahol csinálnak ilyet, ha ez az igény 🤷‍♀️ csak hát sajnos nem olcsó. De az biztos, hogy otthon sok mindent nem csinálnak, amit máshol igen, és így a sikerre is nagyobb az esély.


Az én otthoni szomszédasszonyom a 3. hormonkezelés után petefészekrákot kapott, kipakolták teljesen. Úgyhogy akkor már inkább az IVF Natural külföldön, még ha drágább is. Otthon ezt sem mondják pl el, hogy ennek a kezelésnek ez egy gyakori szövődménye. Futószalagosan csinálják az egészet. Tisztelet a kivételnek.

2022. máj. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmondják és alá is íratják veled. Látszik hogy gőzöd sincs az itteni dolgokról.

Illetve férfioldali problémával minimalizálod az esélyeket egy ivf naturallal.

Btw a hormonkezelésre nem reagál mindenki úgy, hogy rákos lesz. Egy esetből ne vonj le messzemenő következtetéseket...

2022. máj. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!