Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem a legjobb helyen kérdezem, de talán itt van aki tud jó tanácsot adni. Van egy 8 éves kisfiam, a férjemmel 3 éve házasodtunk össze, nem jött a közös baba, kivizsgálások stb. Az andrologus oligo-astheno-teratozoospermia miatt nyíltan megmondta minden hónap amit várunk a lombikkal időpazarlás, bele is kezdtünk a megelőző vizsgálatokba, engem is rendbe kellett tenni, mert nekem sem volt csak 3 havonta peteérésem. A lombikra tavaly szeptemberre volt időpontunk.Májusban spontán terhes lettem, januárban megszületett a kislányunk. Nagyon boldog vagyok hogy így alakult és igazi csodának tartom őt az életünkben. De szeretnénk még 3. gyereket és nem várnék sokat vele, minél hamarabb szeretnénk. Munka és életkor miatt is. Ti várnátok az újabb csodát vagy kezdjük el 1 éves kora körül a vizsgálatokat és a lombikra felkészülést? Nem akarok telhetetlennek és türelmetlennek tűnni, de az a 2 év sikertelenség nagyon megetrhelő volt, gondolom nem kell magyarázni nektek és nem szeretném újra végigcsinálni, ill a csodára várni, bár velünk megtörtént már. Szóval szerintetek mi lenne a jó döntés?

2016. szept. 27. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

A csoda azért csoda, mert ritka. Ha vártok, lehet, hogy végképp lemaradtok a harmadik babarol.

Viszont ha így is kerek az eletetek, akkor lehet, hogy nem kezdeném el a lombikot. Az is nagyon megterhelő testileg, lelkileg, anyagilag.

2016. szept. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én elkezdeném a lombikra felkészülést,aztán hátha megint sikerül spontán 😊
2016. szept. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mennék lombikra, csodák nagyon ritkán történnek. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy 3. gyereknél is lehet TB alapon a lombikot intézni. Úgy tudom, hogy 5 lombik vagy 2 gyerek a korlát. De már találkoztam kivétellel az intézményben, szóval utána kell járni.
2016. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!