Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Leírná valaki, akinek volt...

Leírná valaki, akinek volt méhszájpolip műtéte?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam, mert az enyém a teherbeesést akadályozza. Teljesen elzárja a méhszájat, el kell távolítani.😟

Sajnos, eléggé benne vagyok már a korban, rettegek, hogy nem fog összejönni a gyerek. Akinek volt már ilyen műtéte, leírja, hogy hogy működik? Mennyire kockázatos? Utána hogy alakult? Mikor próbálkozhattatok? Összejött a baba?



2022. jún. 14. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Egy méhszájpolyp mégis hogy akadályozza a teherbeeést? Ha a menzeszed ki tud folyni, akkor bizony a mikroszkópikus méretű spermiumok is be tudnak jutni.

Amúgy nem egy nagy cucc. Kb. 5 perc, altatásban megfogják és lecsavarják.

De 99,9%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ez a meddőség oka, és nem fogja megoldani a problémát.

2022. jún. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ezen már én is gondolkodtam, de mivel én nem vagyok nőgyógyász, ők meg egyöntetűen ezt állítják, meg kell szabadulnom tőle.

Természetesen további kivizsgálás is folyamatban, de ez az első egyértelműen látható dolog. Menstruáció rendben, peteérés van, méhnyálkahártya vastagsága megfelelő, szóval ami egyszerűbb vizsgálattal kideríthető, azok rendben vannak. Még jön a hormonpanel és sorban a többi, ami szükséges.

2022. jún. 16. 20:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász vagyok (persze ezt egy anonim oldalon nem kell elhinni, meg is értem, ha nem), de határozottan mondom, hogy ez nem oka a meddőségnek.

Egyébként alapvetően tényleg le szoktuk szedni a méhszájpolipokat, hogy legyen szövettan, de hozzáteszem, sosem láttam még olyat, hogy rosszindulatúság jött volna ki egy sima kis polypocskából. Szóval jó eséllyel el is férne ott:D Szakmai ajánlások nem is feltétlen javasolják az eltávolítást, nálunk meg ez a szokás és kész, nyugodtabbak vagyunk, ha nincs ott és van szövettan.

Mint mondtam, maga a műtét az gyakorlatilag semmi. Megfogják egy eszközzel és addig csavarják, míg le nem jön. Nem fáj utána, nem lesz semmi következménye, nem is fogod érezni, hogy történt valami:D

Ha már emiatt kisműtétre mennék, akkor viszont megpróbálnám ledumálni az orvossal, hogy legalább egy hysteroscopiát csináljon, legalább akkor a méhüreget megnézik, és lesz is valami haszna annak, hogy elaltattak.

De mondom, szerintem nem ez az oka annak, hogy nem esel teherbe.

2022. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3! Köszönöm. Nekem is volt több barátnőmnek terhesség alatt, ezért kérdeztem is, hogy van, hogy nekik mégis összejött.(Az egyiknek biztosan tudom, hogy már terhesség előtt megvolt), és az volt a válasz, hogy simán teherbe lehet esni, csak nem ezzel, ami nekem van. Hatalmas, és mindent zár 🤷🏼‍♀️Hát, én marhára nem értek ehhez.

A "rosszindulatúságtól" félek a legkevésbé, bár a rákszűrés eredményét még várom. Az eltávolítást miért nem javasolják? Van rá esély, hogy elcsesznek valamit? Őszintén szólva a haláltól nem félek, de attól, hogy nem lehet gyerekem, nagyon is. Szóval bízom benne, hogy minden olyan szervem sértetlenül a helyén marad, amire még szükségem lenne a terveimhez.

A fájdalomtól se félek (ha altatnak😂), de utána mennyi ideig várható vérzés? Strand, szex, ilyesmi szüneteltetése?

Mi az a hysteroscopia? Arra gondoltam, hogy petefészek ártfúvással nem lehet összekötni, ha már úgyis itt vagyok? Az állítólag fáj, szóval, ha később kell, jobb ha amikor alszom.

Nem bizonyított, hogy nem esek teherbe, mert fiatalon nem volt egy éves próbálkozás, addig meg senkit nem érdekelt a nyomorom. Most viszont öreg vagyok, szóval muszáj megsürgetni a dolgokat.

(Bocs, hogy hülyeségeket kérdezek, csak nem vagyok képben ezekkel egyáltalán, viszont teljesen kétségbe vagyok esve.)

2022. jún. 16. 21:58
 5/16 anonim ***** válasza:

Dehogy csesznek el valamit. Az egészet úgy képzeld el, mint mondjuk egy bőrőn fityegő fibroma eltávolítását. Nem fogsz se behlehalni, se semmilyen szerved sérülni. Azért javasolják csak akkor az eltávolítást, ha panaszt okoz, nagyon nagy vagy gyanús a megjelenése, mert egyábként az égvilágon semmi jelentősége nincs, hogy ott van. :D

Mégis mekkora az a polyp, hogy mindenáron le akarják szedni és állítják, hogy biztos amiatt nem leszel terhes?

2022. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A hysteroscopia az méhtükrözés. Egy kamerával megnézik a méh üregét, hogy szabályos-e, vagy nincs-e benne valami nem odavaló.
2022. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát, babszemnyi. Pedig szerintem egy babszem tök kicsi. A méhtükrözés is veszélytelen? Nem rám, hanem a méhemre értem. Mi lehet ott, ami nem oda való?🤔
2022. jún. 16. 22:14
 8/16 anonim ***** válasza:

Polyp lehet a méhben is (az inkább zavarhatja a teherbeesést, mint egy méhszájpolyp), myoma, sövény, vagy nem megfelelő alakú az üreg.

Hát a legnagyobb veszélye a méh kilyukasztása, de azért az sem igazán jellemző.:D

2022. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem ennyit nem kell stresszelni egy alapvetően veszélytelen műtéten. Semmi bajod nem lesz tőle, ha leszedik azt a polypot. 10 perc, egy nap bentfekvés, semmi extra. Aztán legalább nem lesz erre fogva az, ha nem jön össze a terhesség.
2022. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

"Hát, a legnagyobb veszélye a méh kilyukasztása, de azért az sem igazán jellemző:D" Hát, ez nem nyugtatót meg, pont az ilyenektől rettegek. Akkor is lesz mire fogni😕

Dehát az ilyenek, hogyhogy nem látszanak ultrahangon??? Egy embriót is szoktak látni, pedig kezdetben az se nagy.

2022. jún. 16. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!