Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az extrém túlsúly milyen...

Az extrém túlsúly milyen mértékben befolyásolja a teherbeesést?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha a nőnek van extrém magas testsúlya, de tételezzük fel, hogy magas vérnyomáson kívül nincs más betegsége. A magasabb testsúly nem kizáró ok a teherbeesésnél, csak nehezíti a dolgot?
2022. aug. 26. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem, ismerek olyanokat akik extrem testsullyal rendelkeztek kb a szülésig eszre sem vettek, hogy terhesek.
2022. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Számít...


2 extrém tulsúlyos ismerősöm van. Mind a kettő olyan 120kg körül lehet. A 130at is megkockáztatom.


Az egyiknek 3 ev alatt megfogant a lánya, azóta ujra próbálkoznak, 5 éve nem esik teherbe.


A másik 10 év alatt 2x lett terhes, de kb azonnal el is vetélt.


Orvosilag a magas vérnyomason kivül semmi bajuk.

2022. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Számít. Az összes ilyen ismerősöm meddő, gyermektelen.

Talán egyről tudok, akinek lett gyereke.

Én is az voltam (118 kg volt a csúcsom 173 cm magassághoz), csak évekkel a normál súlyom elérése után sikerült - akkor is csak lombikkal.

2022. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat.
2022. aug. 26. 15:28
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Én először 104, másodszor 98 kg-al estem teherbe. Nem tudom ez mennyire számít extrémnek. Az első nehezen, több mint 1 év után jött össze a második a 2. Hónapban.
2022. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
110 kilóval szinte azonnal terhes lettem.
2022. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Azért a magasvérnyomás elég veszélyes, pláne ha terhesen még felljebb is megy. Van amikor hiába a gyógyszer elszáll a vérnyomás.

Az sem mindegy miért túlsúlyos valaki: pajzsmirigy gond? Okozhat teherbeesési nehézséget. Pcos, IR? Szintén. De önmagában a kórosan magas és kórosan alacsony súly is kihatással lehet a peteérésre, termékenységre

2022. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

3 gyerkőcünk született 4 év alatt. 115-120kg voltam. Igyekeztem nem vagy csak minimálisat hízni, a terhességek elején inkább fogytam. Szerencsére problémamentes terhességeim voltak.

Nyilván ideálisabb lett volna kisebb súllyal, de azért nem kell feltetlenül vetélésre és meddőségre ítélni minden kövér nőt.

2022. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

A túlsúly úgy hat a termékenységre, hogy megborítja a hormonháztartást.

A magas testzsírszázalék rontja a sejtek inzulinérzékenységét, a szervezetnek egyre több és több inzulint kell termelni ahhoz, hogy tudja tartani a megfelelő vércukorszintet. Ez az inzulinrezisztencia, szinte minden túlsúlyos érint, csak maximum még nem vizsgálták rá.

A folyamatosan magas inzulinszint akadályozza a peteérést, ami sokszor el is marad vagy rossz minőségű lesz.


Az ösztrogén a zsírszövetekben termelődik, ha valakin több a zsír párna magasabb lesz az ösztrogén szintje, ami szintén akadályozza a teherbeesést. Ha hormonrendszered dominó effektus elindult, akkor minden borul, túlsúlyosokra jellemző a magas tesztoszteron szint, magas 3. napi LH.


Ha mégis sikerül valami csoda folytán teherbe esni, akkor is magasabb a vetélés és koraszülés kockázata, nagyobb az esély a terhességi cukorbetegség kialakulására, ami a baba szívműködésére veszélyes, nagy lehet a baba súlya, kevés a magzatvíz. A magas vérnyomás is veszélyes terhesség alatt, illetve a vastag hasi zsír miatt a vizsgálatok is nehezítettek, pontatlanabbak.

2022. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

"azért nem kell feltetlenül vetélésre és meddőségre ítélni minden kövér nőt."


Ez megint fogalomzavar. Senki sem állította, hogy egy elhízott nő nem tud teherbe esni vagy mindenképp elvetél.

Hanem hogy a nagy részük igenis meddőségi problémákkal küzd, gyakran rendes ciklusuk sincs, a felborult hormonháztartás miatt.

Azért, mert ez bizonyított tény, nem kell megsértődni. Igen, vannak kivételek, de a statisztika attól még adott.

2022. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!