Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Befolyásolja valamiben a...

Befolyásolja valamiben a fogyókúrámat, ha nem eszek naponta többször?

Figyelt kérdés
Én szeretnék lefogyni, de az étkezési szokásaimon, illetve azon hogy mikor és hányszor eszek nem tudok változtatni. Nem is szeretnék, illetve nem is nagyon tudnék, annyira hozzászoktam. Én naponta kétszer kajálok. Soha nem reggelizek, reggel semmilyen étvágyam nincs, nem kényszerítem rá magamra a kaját ha nem kell. Kávét fogyasztok csak reggel. Kb délután 2 óra felé ülök neki enni, mindig eszek levest és második fogást (desszert is néha, de fogyó alatt az biztos elmarad majd). Ezután már csak este 8 után eszek valamit. Van hogy csak valami keveset, van hogy többet, ez attól függ mennyire laktam jól az ebédnél. Én már régóta így élek és hozzászoktam ehhez az életmódhoz, mielőtt férjhez mentem, leánykoromban is ezt csináltam. Tulajdonképpen szülés után kezdtem el hízni, addig nem volt probléma az alakommal. Csak azért teszem fel ezt a kérdést, és írom le részletesen, mert kíváncsi vagyok a hozzáértők véleményére és tanácsára. Ha van egy napi kalória deficitet, akkor tulajdonképpen nem mindegy, hogy azt mikor viszem be? Ha én nem szeretem a kis adagokat, napközben rágcsálni, tenni-venni a konyhában, akkor ez így nem lehet jó, ahogy most van? Természetesen az ebéd-vacsora milyenségén és mennyiségén változtatnék. Elkezdenék sportolni valamiket. Nem használnék annyi olajat az ételhez, több zöldséget ennék (gyümölcsöt nem szeretek), és még van jó pár tervem. Vacsorára pedig tudnék csak salátákat és felvágottakat, ha muszáj az is elég lenne. Mivel nem ritka hogy az ebéd maradéka lesz a vacsim is. Na most írjátok le, hogy ki mit szól hozzá, úgy ehhez az egészhez. És jöhetnek a vélemények, én ígérem nem leszek sértődékeny.

2020. máj. 18. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy hívják időszakos böjt, én is így eszem, egy csodás találmány a semmire, amit egyesek csodamódszernek tartanak. Fogyás szempontjából nem számít, hogy mikor eszel, ha kalóriadeficitben vagy.
2020. máj. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én már sok éve nem reggelizem, mert nem esne jól. Ebédelek, vacsorázok rendesen, a kettő között néha uzsonnázok, de csak ha éhes vagyok. A fogyásomat nem befolyásolta. Csak azon változtattam, mit eszek, az időpontokon nem.
2020. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Nem véletlenül javasolják az adott kalóriamennyiség bevitelét többszöri evéssel!

Az emberi szervezet az evolúció során megtanulta, ha ritkán eszik, akkor tárolni kell.

2020. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem profi testépítő meg fitness modell vagy, akkor nem számít. Optimálisabb többször enni, de nem lehetetlen a fogyás, ha ritkábban eszel, de a kalóriás és a makróid rendben vannak. Csak elég ritka, hogy a makrók rendben legyenek ilyen kevés étkezéssel.
2020. máj. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha ez a módszer annyira csodálatos, miért híztál el? Mivel ragaszkodsz hozzá, nincs más dolgod, mint csökkenteni az adagon, kalórián. Erről minek írtál ki kérdést?

Ha nem akarsz izmot is építeni, akkor fogyás szempontjából gondolom mindegy, bár nekem pont a reggeli bevezetése és napi háromszori étkezés tette rendbe a hintázó vércukromat és segített fogyni de tudom, hogy mindenki más. Egy biztos, ha fogyni tudsz is így, izmot építeni nehezebb lesz.

2020. máj. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3. Ezt milyen kutatás igazolja?
2020. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Ennyire fontos.

2020. máj. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem érdekel az izom, izomépítés, már az én koromban sajnos ez a legkevesebb ami izgat. Örülnék, ha legalább csak a felkúszott plusz kilóktól meg tudnék szabadulni. Ma már nagyon figyeltem mindenre főzésnél, délután pedig lesz egy nagy séta kint. :) Köszi a cikket is, szeretek olvasgatni. Legyetek jók!
2020. máj. 19. 12:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk engem 43 évesen azért érdekel, hogy a fogyástól ne löttyedjen meg a fenekem, hanem maradjon kerek. :-) de értelek amúgy, persze.
2020. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez alapján nem befolyásolja az anyagcsere gyorsaságát az étkezések száma, tehát nem fog belassulni, tartalékolni, ha napi kétszer eszel csak.

2020. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!