Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, 4,9 volt a TSH-m. Gyereket szeretnénk. 1 hónapja szedem, napi 25 mg L-Thyroxint. Már 6 napja késik, negatív a terhesteszt. Lehet a gyógyszer az oka?

Figyelt kérdés

Ovulációm sem volt, akkor amikor kellett volna, lehet, hogy ebben a ciklusban nem volt peteérésem?

Mindig pontos 28 naposak a ciklusaim.

Jartatok már így?



#gyógyszer #TSH #Menses probléma
2022. aug. 31. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább orvossal konzultálj. Azért mert valakinek volt hasonló esete és ott volt valami út, amit ezzel bejártak, még nem jelenti azt, hogy nálad is ugyanaz lesz.
2022. aug. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
endokrinológusod mit mond?
2022. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyelőre még azt hittem, terhes vagyok, azért késik...

De most már elmúltak a görcsök is...

Jövő hónapban újra megyek TSH-kontrolra. Gomdolom, valami bezavart.

2022. aug. 31. 20:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom hogy a gyógyszer az oka a késésnek, hanem annak a hiánya. Nagyon kevésnek gondolom a 25mg-ot 4,9-es TSH-nál. Én 175-200mg-ot szedek felváltva és így van 2 körül az értékem (én terhes vagyok).

Mindenképp menj az orvoshoz, aztán meglátod ő mit mond.

2022. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4: Írta, hogy csak 1 hónapja szedi! A hormonpótlást soha nem egyből egy giga-adaggal kezdik, hanem 25 mg-ról szépen felépítve, lassan emelve az adagolást. Párhuzamosan ellenőrzik, hogy mennyit javít a TSH-n, ill. hormonszinten.
2022. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazad van 5-ös, afelett átsiklottam hogy 1 hónapja szedi.

Csak az érték és az adagolás ragadt meg a fejemben🙄

2022. szept. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves válaszoló, aki terhes, és szeded, neked nem húzta el a cuklusodat, amikor szedted először? Mennyi idő után sikerült a baba? Mikor beállt az értéked?

2022. szept. 2. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Abszolút nem húzta el a ciklust, sőt az hozta helyre. Előtte hónapokig rendszertelen volt, ahogy elkezdett az érték beállni a gyógyszer segítségével, szépen beállt 30-31naposra a ciklusom.

Első babára 1,5évet vártunk (hogy emiatt nem sikerült e hamarabb, talán soha nem tudom meg),de nem volt annyi idő, mire a gyógyszer normális tartományba állította a tsh értékemet. Most a második baba a 3.hónapban fogant.

2022. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónap euthyrox után jött össze a baba. 5,67-re először a háziorvosom 25mikrogrammot írt elő, 2 hét múlva bejutottam az endokrinológushoz ő emelte 50-re. Ez volt november eleje. Február 2-án jött meg utoljára ☺️

Nekem semmit nem zavart be a ciklusomba, de előtte is rendszeres volt🙂

2022. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!