Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rossz időben voltam a hormonvi...

Rossz időben voltam a hormonvizsgálaton ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elmentem egy orvoshoz még 2 hónappal ezelőtt, mivel nagyon erős menstruációs görcseim vannak és sok más tünetem, amik nagyon aggasztóak. Undorító, lekezelő stílusban fogadott és meg sem vizsgált!! Úgy döntöttem, hogy akkor elmegyek saját magamtól egy hormonvizsgálatra. Soha nem voltam még ilyenen, ott pedig csak azt mondták el, hogy igyak sok folyadékot vérvétel előtt. Sajnos, ahogy itt olvasgattam sokan írták, hogy a ciklus 21-23. napján kell ezt csinálni, de mivel engem orvos nem tájékoztatott, nekem pont a 25. napra esett ez a vérvétel. Nagyon drága volt sajnos:( most akkor elrontottam? Újra kell majd csináltatnom?

2022. okt. 6. 08:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A ciklus 3-5 napján, és a ciklus 21 napján (28 napos ciklusnál) szokták a hormonokat nézni. Mást néznek a ciklus elején, és mást a ciklus végén.
2022. okt. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem 30-32 napos ciklusaim vannak. Ha a 25. Napom voltam, abból mi derülhet ki ?:/
2022. okt. 6. 08:57
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A progeszteron értekből arra lehet következtetni, hogy volt-e ovuláció. Ha 32 napos a ciklusod, akkor jókor mentél.
2022. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát ez pénzkidobás volt. Akkor max progit kellett volna nézetni. 2-5. nap között csináltasd meg.
2022. okt. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

[link]


Segítenétek nekem ezt kiolvasni? Én nem értek hozzá🥺

2022. okt. 6. 16:45
 6/18 A kérdező kommentje:
A prolaktin szintem nagyon magam, utalhat terhességre?
2022. okt. 6. 16:56
 7/18 anonim ***** válasza:
Ebből nem lehet megállapítani. Prolaktin szint lehet emelkedett más okból is. Melyik laborban voltál? Synlab? Nekem nem ilyen mértékegységben volt megadva.
2022. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Whitelab
2022. okt. 6. 17:08
 9/18 anonim ***** válasza:
28%
Az értékek alapján valószínűleg volt ovulációd. Hogy a baba sikerült-e, azt ebből nem lehet megállapítani. A prolaktin talán picit magasabb, de határértéken belül van. A többi is rendben van igy szerintem, de azokat a ciklus elején szokták nézni, akkor informatív.
2022. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy valami nem stimmel hormonálisan, vagy hosszú ideig nem jön a baba, akkor endokrinológust érdemes felkeresni. Ő elmondja, hogy mikor, milyen értékeket ajánlott megnézetni. Pajzsmirigy értékeket esetleg, mert ha az nem stimmel, akkor az okozhat vérzés zavarokat is.
2022. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!