Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ovu után ezek a laborértékek...

Ovu után ezek a laborértékek mennyire jók?

Figyelt kérdés

Ovu után 8 nappal készült a labor.

[link]



2022. okt. 24. 20:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Az FSH/LH arány nem 1:1, az LH 2x annyi, mint az FSH, ez utalhat pco-ra is. Illetve a progeszteronod 30 nmol/l felett jelez biztos peteérést, neked ezalapján nem volt :/ nekem 30,1 nmol/l volt, kövi hónapban kezdtem progeszteronkrémet meg palástfűteát napi 2x mindkettőt, 42 nmol/l lett és sikerült is a baba, de sajnos + teszt óta szedek progeszteront, mert nem volt elég, amit a sárgatest termelt magától, és a 6.hétben emelni is kellett mert elkezdtem barnázni/vérezni :(
2022. okt. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Az FSH LH 1:1 aránya az egész ciklus alatt meg kell legyen? Nem csak a 3. napi vérvételnél fontos?
2022. okt. 24. 20:33
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
1. butaságot ír. A progit lehetne magasabb. Lht és fsht nem érdemes ilyenkor nézetni. 3. napi eredményed nincs?
2022. okt. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nincsen 3. napi, csak 21. napit kért az endokrinológusom.

Ilyen progival akkor nem valószínű, hogy létrejön egy terhesség?

2022. okt. 24. 20:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első nem mondja jól, a 3. válaszoló írja helyesen.

Illetve a nőgyógyászom szerint 20 nmol/L-től igazolt a peteérés.

2022. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok,

Esetleg egy ösztrogént illetve prolactint lehet még érdemes lett volna nézni.

2022. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedi azzal kéne kezdeni.
2022. okt. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, nekem is orvos mondta, hogy 1:1-nek kell az aránynak lenni mindig. Ciklus 2.felében az LH folyamatosan csökken ovu után, bár normális ha van jelen, ezért mutatja az ovulációs teszt is, de az nem normális azért, ha 2x annyi :/ továbbá a 30 nmol/l-t is orvos mondta, a 30,1-emre azt mondta igencsak kevés. De ahogy látom itt gyakorin, ahány orvos, annyi féle válasz a progeszteronra. A másik mértékegységben úgy tudom 15-től jó a progeszteron. Lehet volt peteérése, de nem elégséges, lehetne több a progija. Bár azt nem írta van-e valamilyen tünete, mert volt olyan is, aki az enyémnél kevesebb progival is teherbe esett, nem barnázott, de nem is maradt meg a baba, mert nem adott a doki pótlást, amikor meg igen, akkor késő volt :( Ösztrogén és prolaktin tényleg jó lenne még, ez jó ötlet a 6-ostól :)
2022. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Butaságot mondott a dokid. Luteális fázisba az fsh mininális és a lh magasabb.
2022. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Akkor lehet ez is probléma volt sokáig a babaprojectnél? Mert nekem az utolsó sikertelen ciklusba is 2,18 volt az FSH, az LH pedig 2,29 ovu után 7 nappal. És azt mondta ez rendben van, mert 1:1 az elvárt arány mindig. Azért nézte az FSH/LH-t akkor is, mert kíváncsi volt rá, hogy az alacsony progi mellett milyenek ezek. A sikeres hónapban már nem volt ilyen, ott magamtól mentem el csak progi vérvételre.
2022. okt. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!