Miért nem jó a 2,9-es TSH?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint teljesen jó, egy ismerősöm (orvos) szerint pedig nem jó teherbeeséshez. Néztem én is a papíron, hogy határértéken belül van. Még a férjemé is magasabb volt (3,2) de még az is jó. Szerintetek tényleg probléma lehet ha babát szeretnénk?

2022. nov. 3. 13:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Normál esetben ha jól emlékszem egészen 4-ig még elfogadható, de teherbeeséshez inkább 2-re szokták beállítani.
2022. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Teherbeeséhez 1 körül ideális.
2022. nov. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Reprodukciós intézetben nálam azzal kezdték, hogy a 2.4-es TSH-mat Letrox-szal le kell vinni 2 alá, de ideálisan 1 körül kéne lennie.

Egyébként pedig egy csomó nő simán teherbeesik sokkal magasabb értékkel is. Én úgy voltam vele, ha ott így látják jónak, legyen, ezen ne múljon a siker.

2022. nov. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A TSH egy picit túl van lihegve. A tiedre oda kell figyelni és ha terhes leszel, rögtön megnézetni. Ha nagyon magas, akkor akadályozhatja a teherbeesést, vagy vetélést okozhat, meg lombiknál nagyon lenyomják, hogy biztos sikerüljön. De a 2,9 nem vészes.


Nekem 4 körül volt ovunál, épp határértéken belül, három hét múlva mentem volna az endokrinológushoz. Pont akkor jött össze a baba, rohantam vérvételre. Kiderült, hogy a terhesség alatt általában a TSH szépen leesik. Nekem 2 köré esett, végig monitorozni kellett, de nem adtak rá semmit.

2022. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem 2,7-re már gyógyszert adott a dokim (nőgyógyász-endokrinológus). 1 körüli érték az ideális a babához.
2022. nov. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ennyiből megmondani. Mennyi az ft4-érték?
2022. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem is pont 2,9 volt, amikor először mérték. Akkor egy éve sikertelenül próbálkoztunk. Elkezdtem 25 mikrogramm Letroxot szedni, lement 2,1-re, de újabb 9 hónapig semmi nem történt, aztán elkezdtem 50 mikrogrammot szedni és még abban a hónapban pozitívat teszteltem.
2022. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ft3 4,5

Ft4 12,5

2022. nov. 3. 15:04
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
A legfrissebb nemzetközi irányelv, hogy várandósság tervezése alatt és aközben 2,5 alatt kell lennie, mert afelett nagyobb a vetélés kockázata. Mivel drasztikusan emelkedik az első trimeszterben a TSH érték, így leviszik 2 alá, hogy biztosan ne lépje át az ideális értéket.
2022. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jo ertekek, ezek mellett a 2,9-es TSH sem rossz. Kicsit magasabb fT4 meg idealisabb lenne, mert eppa hatarertek kozeleben vagy, de megvan a normalis mennyisegu hormon. Ez megcsak szubklinikus alulmukodesnek sem szamit tudtommal.


Mivelviszont a hormonertekek valtoz(hat)nak a nap soran, es az ido elorehaladtaval, es eleg nagyot (TSH-nal akar egy teljes erteket is), igy erdemes majd esetleg figyelni erre, esetleg aviva tornaval, szelennel es megfelelo dietaval megtamogatni (olyan eteleket enni, amik nem terhelik le a mellekveset es a pajzsmirigyet).


De en elso korben oszinten szolva nem aggodnek. Szubklinikus alulmukodessel estem teherbe (4,3-as TSH, normal ft4 ertek, de also hataron), es minden oke volt.

2022. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!