Miért nem jó a 2,9-es TSH?

Figyelt kérdés
Az orvosom szerint teljesen jó, egy ismerősöm (orvos) szerint pedig nem jó teherbeeséshez. Néztem én is a papíron, hogy határértéken belül van. Még a férjemé is magasabb volt (3,2) de még az is jó. Szerintetek tényleg probléma lehet ha babát szeretnénk?

2022. nov. 3. 13:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok, most frissen mert 2,85 TSH val sikerült spontán a baba, Ca. 2 hétig szedtem jódot+szélén+cinket, aztán pozitív lett a teszt. Nem tudom ez befolyásolta e Ennyike idő alatt, de besikerült mégis.
2022. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11 Off, a jódot te mire szedted?


Nekem az endokrinológus magas tsh+anti tpo-ra kifejezetten még a babaváró vitaminban is tiltotta a jódot. Neked alacdony az anti-tpo-d, vagy van tipped mi lehet a különbség?

2022. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12 Neked mennyi volt az anti-tpod?


Én a Jutavit terhesvitamint szedem. Nekem azt mondta az orvos hogy a jódos változatot szedjem. 1,1 volt az anti-tpom.

2022. nov. 4. 08:42
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor azért nekem 100 fölött volt.
2022. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
11. Vagyok, antiTpot nem nézték nekem most, csak korábban előző terhesség alatt kellett letroxot szednem, most is csak kontroll volt, nem kaptam gyógyszert, csak hogy szedhetem ezeket a nyomelem eket, de nem kötelező. Nincsen alapvetően baj a pajzsmirigyemmel, de most újra előjöhet majd a mostani terhességemnél is hogy megemelkedik a TSH. Akkor 3,3 ra kaptam gyógyszert, de ugye akkor már 20 hetes voltam.
2022. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
12# a pajzsmirigy alulműködès nem mindegy, hogy milyen eredetű. Van akinek tilos a jód, van akinek segít.
2022. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16 És honnan tudja az orvos, hogy melyik verziód van?
2022. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17# pontosan nem tudom de nekem az ultrahangon semmi probléma nem látszott a pajzsmirigyemmel. Nekem kifejezetten ajánlotta a jódot a doktornő. Sógornőmnek pedig tilos a jód. Neki már ránézésre és tapintàsra azt mondta a doki , hogy tuti pajzsmirigy alulműködèse van. Talán az övé autoimmun eredetű? Sajnos nem tudok többet én sem.
2022. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Autoimmun eredetű alulműködésre is sok endokrinológus javasol jódos várandósvitamint, mert kell a babának. Ha megemelné a TSH-t, akkor emelik a gyógyszert, de a baba prioritás. A tervezés időszakban javasolják a jódmentes várandósvitaminokat.

Onnan tudják hogy autoimmun vagy sem, hogy az anti TPO érték mennyi és milyen az ultrahang.

2022. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!