Ehhez a hormonvizsgálati eredményhez mondanátok pár szót?

Figyelt kérdés

Az endokrinológusra várakozok, de nagyon kíváncsi vagyok kinek voltak hasonlóak és mi lett a megoldás, ugyanis babát szeretnék, de nem akar jönni. A mensim szabájtalan mostanában és az ovulációs tesztek is hol mutatnak rendszerben, hol hó fehérek...

Az inzulin rezisztenciát értem. A többi mennyire rossz?


[link]



2022. dec. 4. 19:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

#6: Azt majd az endokrinológus eldönti, előtte vannak dolgok még sztem.


Igen, amiket írtam. Fogyás, diéta, sport, esetleg metformin. Csak 40 évesen nagyon nem mindegy, mikor álltok neki a lombiknak, ha spontán nem sikerül. De te tudod.

2022. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11: Igen, tudom, arra gondoltam, ha nem irányítanak lombikra, akkor hiába akarom...
2022. dec. 5. 05:58
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Hogy milyen gyulladás, azt honnan tudjam? De a süllyedés jelzi. Azt nem mondta senki, hogy bármi köze lenne a hormonrendszeréhez vagy a teherbeeséshez. Persze, elismerem, hogy egy elég széles réteg az az egészségügyben, akik szerint nem kell foglalkozni a minimális eltérésekkel a laborleleten. (Vagy hogy attól mert valami hatérértéken belül van, akkor már jó. Lásd pl TSH. Az a szerencsétlen pajzsmirigy meg erőlködik, hogy ki tudja köhögni magából a szükséges hormonmennyiséget. Látszik, hogy valami nem kerek, de nyilván meg lehet várni, amíg ez már nem sikerül neki, és akkor jöhet a hormonpótlás.

Mindenkinek szíve joga, hogy legyint-e egy kis gyulladásra, főleg ha a hormonális egyensúly is, meg már a szervezet egész homeosztázisa a múlt homàlyába vész. Oké, nem 20 évesről van szó, de nem is 80 évesről.

2022. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

A Teletál Zero-menüje jó lehet inzulin rezisztenciára?

[link]

2022. dec. 5. 08:59
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
az a süllyedés ami a határértéktől (21) 4-gyel tér el (25) az semmiféle gyulladást nem jelez. hol a crp, fvs? anélkül ilyen eredményre gyulladást kiálltani…
2022. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Inzulinrezisztenciával diabetológushoz kellene menni, aki a paramétereid alapján összeállítja neked a feltehetően 160gr +-20 gr ch tartalmú étrendet. Napi 5-6 étkezés, figyelve a lassú és a gyors felszívódású ch arányára.


Mivel az inzulinrezisztencia visszafordítható, azonban visszatérve a helytelen táplálkozásra újra erősödhet, így élethosszig tartó életmódváltás szükséges általában, hogy megelőzd a 2-es típusú cukorbetegséget. Tudatos táplálkozás és mozgás.


Azért nem jó a fenti zéró étrend, mert ugyan nincs benne cukor, de a szénhidrát mennyiséget és minőséget nem állítják be a neked megfelelő mértékében. Otthon sem nagy ördöngösség betartani és kialakítani, kiszorítani azokat a táplálékokat, amelyek nem ajánlottak. Pl fehér rizs, fehér liszt, magas és gyors felszívódású ch-t tartalmazó köretek és gyümölcsök, valamit a tej és tejtermékek egy része. Ez ugyan több munkával jár, de egyébként pont múltkor láttam, hogy kifejezett IR diétás étrend egy főre havi 140 ezer Ft körül van. Az 5-6 étkezést magadnak jóval olcsóbban kihozhatod.


És mozogj minél többet és minél aktívabban. Ez is fontos. Ha az IR rendbe jön, akkor nagy valószínűséggel a többi értékre is hatással lesz.

2022. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%

Egyértelmű az IR, erre már gyógyszer is fogsz kapni. Pajzsmirigy alul működésed van, erre is gyógyszert fogsz kapni.


Tévedés, hogy ha az orvos nem irányít lombikra, akkor nincs mit tenni. Én azt javaslom, hogy már most kérj időpontot meddőségi intézetbe. Egyrészt 40 éves vagy, ráadásul több termékenységet negatívan befolyásoló állapottal/betegséggel.

Másrészt a meddőségi klinikákon hosszú a várakozási idő, ha most telefonálsz, akkor is egész biztos, hogy csak jövőre kapsz időpontot, van ahova csak jövő tavaszra. És még az sem jelent semmit, mert az első konzultáció úgy is azzal fog zárulni, hogy kiírnak egy rakat vizsgálatot, neked és a férjednek is azzal, hogy akkor kell majd visszamenned ha azok eredményei megvannak, ami szintén idő. Én nem húznám az időt a helyedben.


Ja és remélem már tegnap elkezdted a diétát és a mozgást, ez az IR könnyen átfordul cukorbetegséggé, ha nem figyelsz oda rá!

2022. dec. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kértem és kaptam is már a Kaáli REK-be telefonos konzultációs időpontot. Reménykedem a gyógyszerekben is.

Igen, az idő a legfontosabb most, valóban. Valóban elkezdtem azonnal a diétát.

Köszönöm mégyegyszer!

2022. dec. 7. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!