Andrologiai vizsgálat. Ez jónak szamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ev utáni probalkozason vagyunk túl. Én 23-án megyek a 21.napi vérvételre ugyhogy az én eredményeim mé nemtudom. A párom eredménye 2.2ml ejakulátumban kicsivel kevesebb mint 40millio spermium amiből 75%-a mozog. Ez jónak szamit? Orvos aztmondta igen. De baratnomeknek viszont a meddőségibe derült ki hogy a fele spermajuk nemis használható fel pedig naluk 80% helyesen mozgott. Valaki aki járt hasonló cipőben tudna tanácsot adni? Párom issza a folandrolt én pedig szedek méhpempőt es a ceizel terhesvitamint.
2022. dec. 16. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mozgást azt progresszív mozgásra érted? Mert az lenne a lényeg. (A progreszív mozgás azt jelenti, hogy dinamikusan, előre fele "úsznak". Mert az is mozgás, ha pl. saját tengelyük körül forognak, de értelem szerűen abból nem lesz baba.) Illetve morfológiát néztek? Maga a mennyiség az nem rossz. A folandrol és társai sokaknak segítenek, de a magas antioxidáns kúra az andrológiában kétélű fegyver, van akinek kifejezetten árt.
2022. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia mi németorszagban élünk es igy tudtam lefordítani 😊 annyi van irva hogy 75%-uk mozog. Viszont a kicsivel kevesebb mint 40millio aggaszt mert a normal spermaszam 40millio. Neten talaltam hogy annyi a normal de mar megfogadtam hogy nem olvasgatok.
2022. dec. 16. 09:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos azt mondta jó, akkor az, a szám/mozgás viszont kevés info, mert attól, lehet, hogy nem előre teszi, és alakilag is nézik. A barátnődéknek gondolom a meddőségiben kezdték vizsgálni.
2022. dec. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen nekik ott. Mi sima urologusnal voltunk. Még azis levan írva hogy nincs deformitásuk. Vért vettek még, ott jo minden. De morfologiat nemlatok a papíron :/
2022. dec. 16. 09:18
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Személyes véleményem, hogy fontosabb a minőség (morfológia és a progresszív motilitás), mint a mennyiség. Hiába van sok, hogy ha nagyon rossz minőségűek, ellenben a gyerekhez elegendő egy is, de az legyen kiváló minőségű. Tényleg ne olvass, illetve inkább azt mondom egyáltalán nem feltétlen jelent bajt hogy ha nem minden értéketek tankönyvi. Emberek vagyunk, nem gépek!
2022. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet, és sajnos tapasztalat. Nálunk kb 260 millió volt, 80% mozgott, DE 99% rossz minőségű (nem megfelelő alakzat/morfológia).


Egyébként a természetes fogantatáshoz elvileg 20 millió szükséges.


Amit írtál eredményt az teljesen jónak tűnik, csak kellene a többi adat is.

2022. dec. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! annyit tudok hozzá tenni az előzőekhez hogy nálunk pl. volt morfológiai vizsgálat is de utána még DNS fragmentációt is nézettünk, a dny töredezettsége vizsgálat is nagyon fontos.

Én megnyugodtam hogy mindent megnézettünk, remélem sikeres hónapotok lesz !

2022. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-dns
2022. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!