Önzőség lenne tőlem?

Figyelt kérdés

Ma derült ki, hogy megint nem jött össze a baba, sokadik próbálkozás után:( lelkileg ma emiatt nem vagyok a toppon, síró görcseim vannak.


Ma elegem lett az egész világból. Nem csak emiatt, más dolgok is stresszelnek.


De, nagyim aki anyukámmal lakik ma egész nap hívogat. Az elmúlt 2 hétben róla szólt minden, miatta idegeskedtem mert kórházban volt és a kiszáradás határán állt. Mindennap beszélünk. Már otthon van, anyukámat készíti ki idegileg. Általában engem is amikor a folyamatos panaszt hallgatom telefonban. Tudom, addig örüljek amíg panaszkodik. De ma nem vettem fel a telefont. Képtelen lettem volna ma vele foglalkozni.


Megengedhetek magamnak csak ma ilyen viselkedést? Megengedhetem azt, hogy ma magammal foglalkozzak csak? Én nem ilyen vagyok, lelkis vagyok és mindent magamra veszek, ezek miatt szégyellem hogy ma nem foglalkoztam még pár perc erejéig sem a nagyimmal :(



2023. febr. 20. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Persze. Elhiszem, hogy nehéz neki, de neked is vannak problémáid, magaddal is kell foglalkoznod.

E

2023. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

“Rola szolt minden, korhazban volt”

Hat a kurv..a anyjat; hogy beteg mert lenni. 😂😂😂

Bocsi, csak ugy irsz rola, mintha direkt csinalta volna.


Na amugy meg azzal beszelsz, akivel akarsz es akkor, amikor akarsz. Nem kell tulbonyolitani, majd visszahivod maskor.

Ha megsertodik ilyen hulyesegen, hat lelke rajta. Vagy megbekel, vagy ha nem, egy gonddal kevesebb.

2023. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Most neked a saját fájdalmaddal kell törődnöd.

Én is keresztülmentem ezen (meddőségi problémák, sikertelen kezelés), és azt is tudom, hogy az idősek általában csak a saját maguk problémájára fókuszálnak. Mamám is ilyen, és nyilván nem haragszom rá emiatt.

De épp ezért, ha neki megbocsátjuk ezt, hogy ezt teszi, akkor magadnak is engedd meg, hogy most saját magad lelkével törődsz, és ne érezz miatta bűntudatot.

Tudom, nehéz, mert bennem is iszonyatosan jelen volt a megfelelési kényszer, és ezt a nagyik szeretik - nem tudatosan - kihasználni. 🙂

Kitartást!

2023. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Most azért nem mindegy, hogy a 6. hónap menzeszt siratod vagy a 6. lombikot. De persze, vannak ilyen napok, amikor sajnálja magát az ember és hát erre is kell idő.
2023. febr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Aki nem jutott el még a lombikig, az nem is élheti meg a veszteségét?


Az első sikertelen hónap is tud nagyon fájni és borzasztó hogy a többi sorstárs miatt még bűntudatunk is van mert “te neked ez az első mi meg már lombikozunk is”.


Pont egymást kellene támogatni és nem versenyezni, hogy kinek szarabb.


Szóval de tök mindegy,hogy a 6. menszesze miatt vagy a 6. lombik miatt van szarul.


Gyerek akar, nem sikerült, fáj neki és pont

2023. febr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

5# Szerintem nem lenne szabad belesüppedni a sajnálatba hónapról hónapra. Mondom ezt úgy, hogy több mint egy évig próbálkoztunk a babával. Oké, ez a hónap nem a tiétek volt, valamiért a sors így akarja, jöjjön a következő.

A lombik részemről már más lelkületű (pedig nem volt benne részem, csak közvetve, barátnő által), hiszen ott már akár évek sikertelensége és egy sor kérdőjel, rengeteg belefektetett idő, gyógyszerezés, pénz ment rá és amikor ott megy félre a dolog, az bizony nekem sem egy fajsúlyú dolog azzal, amikor valaki kiborul, mert első próbálkozásra nem sikerült. Ezt most nem a kérdezőre értem, csak általánosságban a témára.

Vetélésnél is olyan könnyen egy kalap alá veszik a kisterhességek és akár a 2-3. trimeszteri magzatelhalások esetét. Igen a végkifejlet sajnos mindenhol ugyanaz, amit fel kell dolgozni, de az odavezető út nem, így nem lehet egy kalap alatt kezelni.

Node hogy a kérdésre válaszoljak, azzal beszélsz akivel szeretnél és ha neked éppen ma nem esett jól a nagyiddal, vagy bárki mással beszélgetni, azzal szerintem semmi baj nincs. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2023. febr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A negatív érzéseket is meg kell élni. Havonta 1 napot miért ne szánhatnál csak magadra? Ne érezd magad emiatt rosszul. Inkább 1 napig sírassa meg az egészet és a következő napokban legyen boldog, mint hogy minden nap érezze magát rosszul.

Addig nem tudsz mások problémájával foglalkozni, amíg elhanyagolod a magadét. Szóval ne aggódj ezen, egy napon ő sem fog problémázni :) kitartást! És nagyon szurkolok, hogy minél előbb összejöjjön!

2023. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
100%
Nem volt az.
2023. febr. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó hogy ti már kombináltok a kérdező nem is említette hogy lombik lenne.
2023. febr. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 év meddőség után lett 2. lombikkal baba. Az első sikertelen évben, amikor még csak otthon próbálkoztunk, sokkal jobban padlóra tudtam zuhanni egy-egy sikertelen ciklus után, mint később, amikor már inkább apatikus voltam.

Szóval ha a kérdező esetleg csak néhány sikertelen hónapon van túl, akkor is teljesen érthető a szomorúsága.

2023. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!