Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Leiden mutácio hogy derült...

Leiden mutácio hogy derült ki? Milyen panaszok voltak?

Figyelt kérdés

Három terhességem volt. Mindegyiknèl hematoma volt a mèhemben ami erős vérzéssel ürült. Az utolsó terhességet emiatt kellett megszakítani. Sajnos körbe ölelte a petezsákot. S hiába ürült folyamatosan mellette egyre nagyobb is lett.

Olvastam a leiden mutáciorol.

Orvosnál voltam konkrét okot nem tudott mondani a hematomara.de szeretnénk babát mèg.mindenkèppen megszeretnènk találni a hematomak kialakulásának okát. Valami más betegség lehet esetleg

Laboreredmènyeim jók. Csak vashiányos vagyok.



2023. febr. 24. 12:54
 1/7 A kérdező kommentje:

Menstruációm rendben van. Annyi hogy előtte S utána is 2-3 napban barnás folyásom van. Néha alvadt vér is jön. Orvos szerint ez is normális.

Én azonban progeszteron hiányra gyanakszok azok alapján amiket utána olvastam.

Köszönöm a segítséget és tanácsot.

2023. febr. 24. 12:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én kismama voltam és kértem a vérvételt az apc rezisztens állapotról.itt kiderült hogy Leiden mutációm van heterozigóta.

Innen visszavetítve valószínű ez is közbe játszott a teherbeesés nehézségében,valamint a valószinű korai vetélésben.

Azóta kiderült a testvéremnek is trombózis hajlama van.

Panaszom nem volt most sincs de ez örökletes betegség és ritkabban derül ki

2023. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek nincsenek tünetei mivel csak egy hajlam, annyit jelent hogy nagyobb a trombózis kockázata. El kell menni kivizsgáltatni és akkor kiderül hogy van vagy nincs. Érdemes az összeset együtt végezni, akkor a mintavételi díjat csak egyszer kell kifizetni (Leiden, Prothrombin, két féle MTHFR és PAI 4g/5g).

Ezeket tb-re nem csinálják, mindenképp fizetős. (pontosabban 3 sikertelen lombik vagy 3 vetélés után meddőségi központban csinálják tb-re de ez téged nem érint és ne is érintse soha)

2023. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leiden tudtommal inkább vetélést szokott okozni. Menj el egy magán laborba és kiderül. Internet szerint nincs összefüggés vagy nem tudják, van-e, de ha ezen aggódsz és az orvos nem utal be, mert ő nem tartja indokoltnak, akkor így a legegyszerűbb elintézni. Vannak hormoncsomagok is, progeszteronhiányt is lehet nézetni.

Nekem egyébként volt trombózisom szülés után (két hét intenzívosztály babázás helyett) és mégsincs hajlamom. Azt mondták, ilyen is van.

2023. febr. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt csináltattam meg:

[link]

2023. febr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek
2023. febr. 24. 14:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem első trimeszteri vérvételen nézték. Orvos ajánlotta mert volt a családban trombózis. Ki is jött a leiden mutáció, így végig szúrtam a véralvadás gátlót.

Panaszom nem volt tőle.

2023. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!