Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tanácsot szeretnék kérni hogy...

Tanácsot szeretnék kérni hogy ebben a helyzetben mittevo legyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sosem szoktam ide írni de úgy gonddoltam most teszek egy próbát!Mert tudom a döntés az én kezemben van én csak tanácsot próbálok kerni!A helyzetem az hogy jelenleg 7hetes terhes vagyok nem mellesleg fiatal 19 éves vagyok, 2eve már dolgozom, én szeretnem a kisbabát de nagyon összezavartak. A párom nem szeretné, a szüleimnek elmondtam nekik vannak ellenvetesei probalnak engem lebeszélni ő szerintük nem rosszból csak nekem akarnak segíteni hogy ezt most engedjem el később ráérek meg szülni. Én őszintén nem érzem azt hogy ez később bárhogyan is változna. Igazából itt nem az anyagiakkal van úgy nagyon probléma ő szerintük tönkretennem a gyerek életét mindenképpen és nem így nem ilyen helyzetben kene gyereket vallalnom hogy a párom nem akarja. Szerintetek?

2023. febr. 26. 01:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha a te helyedben lennék, akkor nem tartanám meg. Ha a lányom lenne ilyen helyzetben, akkor támogatnánk mindenben. Én komoly kapcsolatba vállaltam tervezett gyereket, mégis külön mentünk, mint ahogy sajnos a szülők nagy része is. Viszont ha a családod nem áll melletted, akkor a helyedben nem vállalnám.
2023. febr. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
29%
Először is: igazad van, ez nem olyan dolog, hogy másra kéne hallgatnod, akár a szüleid, akár a párod legyen az. Nézz magadba, te mit szeretnél. És az is biztos, hogy egy elvetetett gyerek óriási teher az ember lelkiismeretén. Ha a párod nem akart gyereket, akkor minek csinált? Még ha védekeztek is, az mindig benne van a pakliban, hogy mégis besikerül egy gyerek. Ha én lennék a helyedben, egész biztos megtartanám. Egyébként ha tarthatatlanná válna a helyzeted, még mindig adhatod örökbe. Rengetegen vannak, akik hiába várnak egy egészséges gyerekre. Közben lehet, hogy a párod is megbékél a helyzettel és megszeretné a kicsit.
2023. febr. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ja, mert örökbe adni olyan egyszerű.

Gyermeket csak úgy vállaltam, hogy feltettem a kérdést magamnak: ha egyedül maradok Vele, akkor is el tudom tartani?

Tudom, hogy nehéz a helyzeted, de tényleg gondold ezt így végig!

Kitartást!

(Arra alapozni, hogy a párod LEHET, hogy megszeretni, nagy felelőtlenség, erre nincs garancia)

2023. febr. 26. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Ha egy babát elvetetsz azért mert a környezeted azt mondaja, miközben te a szivedben szeretnéd, az örökre megnyomorítja majd a lelked. Még amúgy is megnyomorítaná, ha te is azt éreznéd, de így hogy te valójában szeretnéd ezt a babát, semmiképp se vetesd el. Azt mondod nem igazán a pénz probléma, akkor meg pláne meg kell tartani. Meglátod a szüleid ahogy meglátják majd a kisbabát ha megszületett mindenben támogatni fognak.
2023. febr. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Együtt élsz a pároddal?

Rendes bejelentett munkád van, vagy feketén / alkalmian dolgozol 2 éve?

A párod mit mond, miért nem akarja? Neki van munkája?

Ha elhagy téged, vissza tudsz költözni a szüleidhez, esetleg eleve van saját házad?

Az anyagiak nem jelentenek szerinted problémát - körülbelül mennyi pénzt tudnál fordítani a gyerekre havonta úgy, hogy egyedülálló anya vagy és kb 1,5-2 éves koráig otthon vagy vele? (Ha rendes, bejelentett állásod volt, kaphatsz csedet, gyedet. Ha nem, akkor csak gyes+csp, ami kb 38000 ft havonta)


Első körben ezek az érdekes kérdések, az csak utána jön, hogy apa nélkül nőne fel a gyerek és te feláldozod a fiatalságodat.

2023. febr. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon naivnak tűnsz, nem való neked még gyerek, főleg nem egyedülállóként.
2023. febr. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Én csak a saját történetem mesélem el.

19évesen lettem terhes. Nekem volt saját házam, igaz nem en vettem, mamától örököltem. Emellett pénzt is. 16éves korom óta dolgozgam, 18évesen bejelentett munkám lett.

Teherbe estem. Lényegében közös hibánkból. Ahogy ez kiderült, párom már fogta a motyóját és lépett is le. Szüleim azt mondták, támogatnak, de láttam rajtuk, hogy a hátuk közepére sem... illetve nagyon felelőtlen döntésnek tartanák.

Én hosszas mérlegelés, rágódás után az abortusz mellett döntöttem. Nem akartam úgy gyereket, hogy csak én várom. Hogy rajtam kívül lehet nem szeretné senki. Hogy ha velem valami lenne, ő magára maradjon.

Elintéztem az abortuszt. Amikor reggel be kellett volna feküdnöm, az akkori párom, vagyis inkább exem vitt be. Útközben balesetünk volt. Akkora ütést kapott a hasam, a helyszínen elvetéltem. Szóval a fentiek megoldották, hogy ne legyen abortuszom.


Most 30 vagyok. Néha eszembe jut. De nem okolom magam, hogy így történt. Sőt, lehet hülyén hangzik, de nekem így volt a jobb. Nem bánom 1 percig sem,hogy így alakult


Mára van 2 gyerekem, egy szerető férjjel, apával.


Ha akkor megmaradt volna az a baba, hiába lett volna meg mindene, nem tudtam volna egyedül végigcsinálni.


De ez csak az én történetem

2023. febr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha a 19 éves állapotomban kellett volna szülnöm én összeomlok, vagy ami még rosszabb, elhagyom a gyereket, mert nem bírtam volna. Pedig én aztán talpraesett voltam, azóta önerőből vettem lakást, van több milliós megtakarításom, anyagi értelemben semmilyen módon nem szorulok rá senkire, de még csak a csp+gyed ilyenekre se, mert van passzív jövedelmem is. De nekem fejben kellett megérnem az anyaságra, és 19 évesen nem tartottam még ott. Plusz miután engem elhagyott az apám, én sose kezeltem vállrándítással ezt a kérdést, higgyétek el, nem mindegy, hogy a gyereket akarja az apja vagy sem. Egy életre lenyomatot hagy, terápiák után is. Szóval én abba is nagyon sok energiát öltem, hogy felismerjem, hogy ki lesz olyan apa a gyerekemnek, aki ha engem el is hagyna, a gyereket sose.

A döntés a tiéd, de jól gondold meg, mert sokkal nehezebb az egész, még annál is, mint amennyire átgondolva tűnhet. Stabil alapok nélkül pedig húha. Le a kalapom azok előtt, akik tizenévesen szülnek és onnan még talpra állnak, mert ragaszkodnak a gyerekhez. Szerintem az az akaraterő tetőfoka. De ha kicsit is bizonytalan vagy, szenvedni fogsz. Sajnálom.

2023. febr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező ha úgy érzed hogy eltudnád tartani a gyereked segítség nélkül még akkor is ha legrosszabb esetben teljesen egyedül maradsz a babáddal akkor ne mondj le róla és ne hallgasd senkire.
2023. febr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, Kérdező, hogyan döntöttél , hogyan alakult a sorsod. Bárhogy is döntesz , sok erőt kívánok.
2023. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!