Lombiknál, ha fagyasztott embriót kapunk vissza, ugye semmiképp sem történhet meg, hogy összetévesztik az embriókat és más babáját kapom meg?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek tájékozatlannak, még nem tartunk ott, de valószínűleg ez lesz a történetünk vége a korábbi történések, eredmények után. De nem voltunk még a meddőségiben, csak időpontunk van.
2023. febr. 26. 19:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
De, megtörténhet.
2023. febr. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

[link]


Nyugi, azért nem gyakori. :D

2023. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Emberi mulasztás mindenhol előfordulhat. A meddőségi központokban is emberek dolgoznak. Az esélye nem nulla. Arról meg fogalmad sincs, hogy tényleg a tiédet kaptad vissza, max akkor, hogyha DNS tesztet csináltatsz.
2023. febr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha kiköpött én, vagy férjem a gyerek, akkor azért lehet tudni. :)
2023. febr. 26. 21:10
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

Igen abból azért kiderül :)

Sajnos előfordulhat de valószínűleg elég pici rá az esély,nekem 3 beültetésem volt,menet közben többször is kérték a nevet.

Hamarosan megszületik a kisfiam,a babamozin mondták hogy tiszta apja így megnyugodtam hogy nálunk csak nem keverték össze 😏

2023. febr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Nem lehet gyakori, de nyilván nem kizárt.
2023. febr. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Én meddőségi központban dolgozom és ilyenkor nagy odafigyeléssel járunk el, mindent többször ellenőrzünk, a fagyasztás helyét, a tárolót, az embriókat, a beteg azonosítása is több alkalommal megtörténik (még a műtőasztalon is), egymás munkájára is odafigyelünk hogy a minimálisra csökkentsük a rizikót. Persze mindenki hibázhat a munkája során mint amit a fenti cikk is mutat, de azért ennek az esélye nagyon kicsi.
2023. febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

Én dolgoztam állami kórházban, más területen. Az a tapasztalatom, hogy az efféle hibáknak az eredője mindig az, hogy a személyzet túl van terhelve és nincs ideje rendesen végignézni a papírokat, ellenőrizni az ellenőrzendőt stb. Hanem csak aláírja, hogy megnézte, mikor nem nézte meg; nem tud odamenni, ahol elvileg neki is jelen kéne lennie, mert akkor egyszerűen sosem érne a munkája végére.

Ezen felül természetesen kell egy normális munkamorál is, amit ha egyszer elveszített valaki (mert belefásult a munkájába), tapasztalatom szerint soha többé nem szerzi vissza.


Ahol normális tempóban megy a munka és senki nem siet, ott nem szoktak ilyen hibák történni.

2023. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyebkent ha nem hasonlit ratok a gyerek akkor sem biztos a csere. Siman lehet h egy felmenotok genjei a dominansak.
2023. febr. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Persze, tudom. Én is az egyik nagynénimre hasonlítok. Nem is ez lenne a mérce. De azért ha kiderülne, hogy nem saját, az sokkolna. Bár az jobban, hogy valaki más kihordta és neveli az enyémet, ha esetleg csere történne.

Egyébként nagyon lombik ellenes voltam, az elején azt mondtam, hogy biztos lesz más út. De nagy valószínűséggel nem lesz. Most már kezdtem elfogadni, erre jönnek az ilyen szinte értelmetlen paráim. Lehet, hogy tudat alatt mégsem dolgoztam fel, hogy már évek óta nem jön össze a gyerek.

2023. febr. 27. 04:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!