Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nagyon szeretnénk babát,eddig...

Nagyon szeretnénk babát,eddig nem sikerült teherbe esni,magas volt a TSH,kaptam gyógyszert,jobb lett az eredmény.Most voltam újabb vérvételen.Esetleg valakinek volt hasonló eredménye?

Figyelt kérdés

2023. márc. 6. 16:08
 1/9 A kérdező kommentje:

CA125 47.0 U/ml 0.60-35.00

UTSH 1.60MIU/ml 0.25-4.20

FT3 4.80pmol/l 2.80-7.10

FT4 19.1pmol/l 12.00-22.00

2023. márc. 6. 16:09
 2/9 anonim ***** válasza:

A CA125-öt endometriózis gyanúja miatt szokták kérni. Neked emelkedett az eredmény, ami az endometriózisra (is lehet) jellemző.


Az ultrahang leleteden mit írt az orvos? Ír cisztáról, sűrű bennékű területről? Endometriomáról?

2023. márc. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
16781188444688623244248142537121
2023. márc. 6. 17:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Be szerettem volna másolni a kép linkjét de nem sikerült..egy dolog volt amit látott,de azt mondta semmiség.

A méh hátsó falából kiindulóan egy 18x17mm-és részben intramurális,részben sebserozus göb indul ki Figo 6.

2023. márc. 6. 17:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem miért kérte a CA125 vizsgálatot.


A méhfaladban van egy göb, ami két dolog lehet, vagy adenomiózis vagy mióma. A kettő közötti különbség nem látszik jól ultrahangon, mert nagyon hasonló a két dolog, a különbség abban van hogy míg a miómának van egy tokja, ami lehatárolja a méh egészséges részétől, így könnyen lehet műteni, addig az adenomiózis az nem különül el az egészséges szövettől, rosszul vagy egyáltalán nem műthető.


Az adenomiózisra jellemzőbb, hogy magas tőle a CA125 érték, de mivel neked nem egetrengetően magas, ezért ez lehet szerintem még mióma is, de majd az orvos megmondja.


Első olvasásra mivel ez mélyen van, ha mióma akkor nem valószínű hogy meddőséget okoz, ha fokális adenomiózis akkor az nem jó, nekem is ilyenem van, 1 év próbálkozás után a meddőségi központban egyből azt mondták ezzel csak lombik, inszeminációnak sincs értelme, pedig csak 27 éves voltam.


De még ne ijedj meg, lehet csak egy kicsi mióma, kapsz rá gyógyszert összehúzódik, vagy megműtik vagy tényleg nem is befolyásol semmit.


Egy endometriózisra szakosodott orvossal azért megnézetném ezt a göböt a helyedben, már csak azért is hogy megnyugodhass hogyha tényleg ártalmatlan. (Az adenomiózis az endometriózis méhet érintő változata)

2023. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1 hónappal ezelőtti eredményem:

CA125 86.0 U/ml

UTSH 4.30 MIU/ml

FSH 8.4 mIU/ml

Luteinizalo H 10.5 mIU/ml

Próbáltunk 20.8 ng/ml

2023. márc. 6. 17:41
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért bosszantó a dolog és vagyok stresszes,mert a nőgyógyász azt mondta ez semmiség szóval nem foglalkozik vele csak elküldött egy újabb vérvételre
2023. márc. 6. 17:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Látszik hogy sokkal szebb lett a TSH-d.


Szerintem ezekkel az eredményekkel keress fel egy endokrinológust is. A hormonrendszer igazán az ő szakterületük, nem a nőgyógyászoké.

2023. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, enis gondoltam rá h fel keresek egy endokrinológust.

Mostani vérvétel előtt annyit mondott,hogy ha javul az eredményem ír fel gyógyszert ami segít teherbe esni. Nem tudom fog e tovább küldeni mostani eredmények után

2023. márc. 6. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!