Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfi meddőséget követően 1...

Férfi meddőséget követően 1 hónap profertil szedés után pozitív terhességi teszt. Csak egészséges spermából lehet terhesség?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnénk kisbabát a párommal, múlt hónapban derült ki, hogy oligo-athenozoospermia áll fenn nála,1 hónapja profertil kapszulát szed, az orvos azt mondta 3 hónap a kezelési idő. Viszont ma pozitív lett a terhességi tesztem.Kérdésem az lenne, hogy egészséges lesz a terhesség? Ugye csak egészséges spermából jön létre terhesség?

2023. márc. 12. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Mi is voltunk meddőségiben, nekem endometriozisom van, plusz megállapítottak, hogy a férjem spermai közt alacsony az egészséges alakú és mozgású spermium aránya, neki is profertilt javasoltak, es azt mondták, 3 hónap múlva menjünk vissza, de ha nem javul, akkor IVFet javasolnak, az inszemnek nincs is értelme ilyen eredmények mellett.


Na most, a konzultáció után 2 héttel pozitív lett a tesztem, kiszamoltuk, hogy kB a sperma vizsgálat napján v 2 nappal az után fogant a pici. Egészséges terhesség, egészséges kisfiúnk született.


De a kérdésedre válaszolva, terhesség létrejön nem egészséges spermiummal, petesejttel is, sőt gyakori is ez. Ezért is mondják, hogy minden 3-4.terhesseg a korai szakaszban vetelessel végződik, ezek nagyja biokémiai terhesseg, elindult valami aztán a súlyos genetikai rendellenesség miatt abba árad a fejlődés, és a nő gyakorlatilag nem is tudja, hogy terhes volt, ez egyáltalán nem patológia, ez teljesen normális természet adta szelekció.


Nekünk is volt korábban egy üres petezsakunk, a meddőségiben is azt mondták, valószínűleg nem egészséges spermium termékenyitette meg a petesejtet, ezért nem fejlődött tovább.


Egészséges és problémamentes, boldog babavarast kívánok!

2023. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) bízom benn, hogy egészséges lesz!
2023. márc. 13. 06:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is szedte a kapszulát az első lombik előtt,igaz mindig jók voltak a sperma vizsgálatai,de az andrológus azért ajánlotta.

Sajnos az első beültetésnek missed ab lett a vége(8-9 héten már nem fejlődött tovább, igazából nemtudni mitől de többen azt mondják beteg lett volna...)

Nem mondom hogy van összefüggés a kettő közt,csak leírtam a mi sztorinkat.

Legjobbakat kívánom!

2023. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az én páromnál oligo-athenozoospermiát allapitottak meg a vizsgálaton, ezért is vagyok ledöbbenve hogy másfél hónap után össze jött... Elméletileg az 5. héten vagyok, nem megyek még orvoshoz, várok még egy hetet, hogy biztos lásson mindent, aztán megírom mit látott. Köszönöm a jókívánságokat! :)
2023. márc. 14. 13:47
 5/17 anonim ***** válasza:
Jó egészséget nektek!Hány évesek vagytok?
2023. márc. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük 🙂 Én 28 leszek, a párom 38 éves.
2023. márc. 15. 08:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjemnek az alak, szám, sebesség paraméterekből az első kettő volt rossz. Nekem kb.minden hormonom szanaszét. Azt mondták, csak lombik, arra még jó lehet. Spontán lett, gyógyszer nélkül, férjemnek csak antioxidánsok, nekem q10 szedés mellett.
2023. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Milyen Q10 -et szedtél?
2023. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szia! Én nem szedtem semmit, mert az én eredményeim tökéletesek voltak. Rendeltem a profertil mellé maca kapszulát a páromnak, minden héten evett legalább egyszer áfonyát, és abba hagyta a forró ülőfürdőzést.
2023. márc. 16. 07:14
 10/17 A kérdező kommentje:
Most nézem nem is tőlem kérdezted, bocsi nem tudom követni melyik kommentet ki írja 🙂
2023. márc. 16. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!