Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pcos-sel honnan lehet tudni...

Pcos-sel honnan lehet tudni mikor van ovuláció? Illetve könnyen teherbe estetek?

Figyelt kérdés

Most fogok orvoshoz menni, de még nem kértem időpontot, mivel menstruáció után szeretnék menni.

Csináltam 10 napig ovu tesztet, az összes pozitív, pedig úgy csináltam, mint a leírásban volt.

Viszont 13-án is és 20-án is tapasztaltam nyúlós folyást( lehet csak a párom váladéka lehetett, azt olvastam könnyen összekeverhető)

Minden másnap együtt voltunk egész hónapban. Szerintetek van esély terhességre? Vagy ez pcos? Akiknek ez van, hányadik hónapban lettetek terhesek? 30 napos kb a ciklusom és 30-án (nem) várom.



2023. márc. 25. 01:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos anno egyetlen részeg védekezés nélküli alkalomból becsúszott a terhesség. Nem terveztük egyáltalán. Ahhoz képest, hogy a mindenféle nyavajám miatt ( pcos, IR, pm alulműködés, magas prolaktin, magas kortizol stb) a doki közölte 25 éves koromban, hogy szerinte sose fogok teherbe esni. ( Amúgy soha nem is akartam, már azelőtt sem, hogy kiderült elvileg nem is lehet)

Kíváncsiságból egyébként párszor csináltam ovu tesztet, és voltak pozitívak is. Neem tudom hogy ez pontosan mit jelent. De nem foglalkoztam vele, tényleg csak kíváncsi voltam, rá, hogy lesz e pozitív teszt.

2023. márc. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Hàtha egy kicsit tudok segíteni az én történetemmel☺️ tavaly első próbálkozós hónapban összejött a baba, viszont sajnos nem maradt velünk (kémiai terhesség). Következő ciklusban covidos lettem, teljesen betett. Azután szörnyű volt minden ciklus és hónap… PCOS, 60-70 napos ciklusok, volt amikor 36, teljesen változó. Elkezdtem hőmérőzni, ami szerintem nagyon nagyon hasznos pcos esetén. Első hónapnak csak a felétől használtam, viszont szépen kirajzolódott mikor volt ovum, mikor kell megjönnie, tudtam ezzel számolni. Korábban meglepetésszerű volt az egész… az utolsó ciklusom december 7-én kezdődött, 4 ovum volt…. December 16-án volt az első, viszont a hőgörbén lehetett látni, hogy nem tört ki (átlag hőmérséklet felett kellett volna lennie 3 napig minimum), így tudtam sikertelen és még nem a tényleges ovu volt. Következő konkrétan karácsony környékén volt, teljesen kivoltam, hogy végre jó-e az időzítés, de sajnos nem, ahogy lehet is látni a képen. A 3. már január 2-án volt, ekkor sem tört ki… teljesen belefàradtunk, én endokrinológushoz kértem időpontot, hátha gyógyszeres kezeléssel tudnak segíteni a peteérésemen, valamint január 2-án elkezdtem napi 1 inofolic port inni.

Majd január 16-án, 2 héttel később ismét pozitív lett az ovutesztem, kétszer voltunk csak együtt az egy hét alatt, nem gondoltam, hogy végre sikerül és kitör☺️

Majd megtörtént! Igazából örültem annak, hogy végre meg fog jönni, és nem kell plusz egy sikertelen ovut átélnem.

Nulla tünettel vártam a menzeszt (nekem mindig feszül és fáj a mellem ovutól, majd mensi napján elmúlik). Ovu után 11 nappal negatívat teszteltem, viszont másnap délután megérzésre hagyatkozva csináltam még egyet, pozitív lett.

12 hetes vagyok jelenleg, jövőhéten megyünk genetikai uh-ra.☺️

Hőmérőzéssel a 3.ciklusban sikerült a baba!!

Én nagyon ajánlom, illetve az inofolicot is!

Ha esetleg bármi kérdésed van, szívesen segítek ha tudok!☺️kitartást neked!❤️

[link]

2023. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja és ne a legérzékenyebb ovutesztet használd, david tesztnek van 20-as tesztje, azzal próbáld meg, illetve a clearblue digitális ovuteszt sem rossz☺️

Szóval ne magasérzékenységűt!

2023. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vizesebb a huvelyvaladekom tobb is es allandoan a szexen jar az eszem abban a 3-4 napban.
2023. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyenek a teszteid van kép, az lh teszt akkor + ha egyforma a 2 csík, nem elég hogy látod mind 2
2023. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló sztorim van, mint kettesnek.

Sok év fogamzásgátló után kb 15 hónap alatt 5 menstruációm volt, nekem is 60-80 napos ciklusaim voltak. Az LH teszt nekem sem vált be, jelezte a pozitívat, de tényleges ovulacio nem volt.

Aztán a mostani ciklusom kb 80. napján úgy megéreztem a pete kilökődését, mint még soha, úgy szúrt a bal oldalon, hogy nehezen egyenesedtem ki felálláshoz. Előtte lévő nap együtt voltunk amúgy.

Rá két hétre gondoltam nézzük meg egy teszttel.. bár semmi tünetem nem volt. Életem legelső egyértelműen pozitív tesztjei lettek!

Inofolic és barátcserje, amiket én szedtem.

2023. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gratulálok 6os!😊


Boldog babavárást!


#2

2023. márc. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, én is gratulálok neked #2!!


Minden jót a jövő hetire! 🥰


#6

2023. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, gratulálok nektek.Most nagy reményt adtatok. Nem lehetett könnyű, de az a lényeg, hogy most minden rendben lesz:)

A hőmérőzést pedig ki fogom próbálni. Bár tegnap éreztem bal oldalon belenyilalt a fájdalom a petefészkem körül. Még sosem tapasztaltam. Reménykedem, hogy nem komolyabb baj. Csak azt nem értem, hogy ha lenne valami, akkor az orvos miért nem képes szólni, kb. fél éve voltam. Annyit mondott szedjek terhes vitamint már a tervezésnél.


Az Lh-tesztjeim pedig teljes 2 sötét csíkot mutatnak, ezért is ijedtem meg.

2023. márc. 26. 13:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Ciszta is okozhatja a folyamatos pozitiv tesztet, erdemes lenne a ciklusod ezen szakaszaban is meglatogatnod az orvosod!
2023. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!